modem5g

Przyszłość iPhone: Modemy 5G od Apple coraz bliżej

Apple, znana firma technologiczna, zdaniem analityka Kuo ma w zamiarze zintegrować swoje autorskie modemy 5G w smartfonach iPhone począwszy od 2025 roku.

Informacje te zostały upublicznione przez Ming-Chi Kuo, cenionego analityka specjalizującego się w monitorowaniu łańcucha dostaw korporacji. Pierwotnie, projektowano, że iPhone SE czwartej generacji będzie pionierskim urządzeniem wykorzystującym ten niestandardowy układ komunikacyjny, choć aktualne doniesienia na ten temat są niejednoznaczne.

Modem 5G firmy Apple

Przyszłość iPhone: Modemy 5G od Apple coraz bliżej ciekawostki strategia firmy, smartfony iPhone, rynek mobilny, Qualcomm, produkcja masowa, modemy 5G, modem Apple, Ming-Chi Kuo, łańcuch dostaw, konkurenci, iphone se, firma technologiczna, dostawcy, autonomia, Apple, analityk Kuo  Apple, znana firma technologiczna, zdaniem analityka Kuo ma w zamiarze zintegrować swoje autorskie modemy 5G w smartfonach iPhone począwszy od 2025 roku. iPhoneSE4

Produkcja masowa wspomnianego iPhone’a SE czwartej generacji została niedawno przesunięta na 2025 rok. Daje to pewien margines czasowy, w którym możliwe jest, że ten właśnie model będzie pierwszym wyposażonym w autorski modem od Apple. Niemniej jednak, pojawiły się również sprzeczne informacje odnoszące się do tego przedsięwzięcia, co nieco komplikuje obraz sytuacji.

Warto podkreślić, że Apple od dłuższego czasu pracuje nad własnym modemem. Firma z Cupertino zainwestowała w tę dziedzinę, przejmując w 2019 roku znaczącą część działu modemowego Intela. Analizując deklarowane ramy czasowe, można przypuszczać, że w modelach iPhone 15 i iPhone 16 firma będzie nadal korzystać z technologii dostarczanej przez Qualcomm. Proces migracji na własne układy może więc zostać zainicjowany dopiero w przypadku kolejnych modeli iPhone’a SE lub iPhone 17, o ile oczywiście Apple zdoła przezwyciężyć ewentualne trudności w fazie rozwoju.

Nie jest jeszcze jasne, czy nowe modemy 5G autorstwa Apple oferują konsumentom jakiekolwiek istotne zalety w porównaniu z aktualnie używanymi układami od Qualcomm. Jest jednak oczywiste, że decyzja ta pozwoli firmie zredukować jej zależność od zewnętrznego dostawcy. To szczególnie istotne w kontekście wcześniejszych napięć między Apple a Qualcomm, które osiągnęły kulminacyjny punkt w 2017 roku, kiedy to Apple wszczęło proces sądowy przeciwko Qualcomm za domniemane praktyki antykonkurencyjne. Konflikt został zażegnany w 2019 roku, ale autonomia w zakresie modemów wydaje się być dla Apple krokiem strategicznym.

Wprowadzenie własnego modemu 5G przez Apple będzie stanowić zatem ważny element w długoterminowej strategii firmy, z potencjałem wpływu na jej relacje z dostawcami i konkurentami na rynku mobilnym.

Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 142

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top