cydia

Hakerzy wypuszczają narzędzie do Jailbreak iOS 15 i iOS 16

Apple ciężko pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa swoich systemów. Jednak zespołowi palera1n udało się wydać narzędzie do  jailbreak nie tylko kompatybilne z iOS 15, ale również iOS 16.

Dla wszystkich niezorientowanych w temacie osób, Jailbreak to proces umożliwiający użytkownikom iPhone’ów i iPadów dostęp do zasobów systemowych urządzenia, które normalnie są zablokowane przez producenta, czyli firmy Apple. Dzięki temu procesowi użytkownicy mogą instalować aplikacje spoza oficjalnego sklepu App Store, a także modyfikować system operacyjny iOS w sposób, który normalnie nie jest możliwy. Apple oczywiście zawsze sprzeciwiało się procesowi jailbreak dla swoich urządzeń.

Hakerzy wypuszczają narzędzie do Jailbreak iOS 15 i iOS 16 ciekawostki jailbreak, iOS 16, iOS 15  Apple ciężko pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa swoich systemów. Jednak zespołowi palera1n udało się wydać narzędzie do  jailbreak nie tylko kompatybilne z iOS 15, ale również iOS 16. per1

Jailbreak Palera1n opiera się na checkm8, exploicie odkrytym w 2019 roku. Exploit jest uważany za “unpatchable”, ponieważ został znaleziony w bootromie układów Apple od A5 do A11 Bionic. Oczywiście firma może zmodyfikować inne części systemu, aby uniemożliwić hakerom wykorzystanie tego exploita, ale nie może zrobić nic, aby trwale naprawić go na starszych urządzeniach.

Według twórców stojących za nowym narzędziem jailbreak działa z każdą wersją systemu operacyjnego od iOS 15.0 do iOS 16.2, czyli wersji udostępnionej użytkownikom w tym tygodniu. Nie wiadomo, czy narzędzie działa również z wydaną wczoraj wieczorem najnowszej wersji  beta systemu iOS 16.3.

Warto jednak zauważyć, że lista urządzeń dotkniętych exploitem checkm8, które mogą również uruchomić iOS 16 jest dość ograniczona. Palera1n to semi-tethered jailbreak i obsługuje następujące urządzenia:

  • iPhone 8 i 8 Plus;
  • iPhone X;
  • iPad 5;
  • iPad 6;
  • iPad 7;
  • iPad Pro (1. i 2. generacja).

Zespół ostrzega, że narzędzie do jailbreaku jest wciąż “eksperymentalne” i skoncentrowane na deweloperach. Jeśli jednak zdecydujesz się i chcesz “pobawić się” w Jaibreakowanie swojego urządzenia to więcej szczegółów i informacji na ten temat możesz uzyskać udając się na Github. A  co Ty sądzisz o tym procesie? Czy w dzisiejszych czasach Jailbreak jest jeszcze w ogóle potrzebny? Dajcie znam koniecznie znać w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi!

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top