macbookpro 5

iFixit rozłożyło nowego MacBooka Pro z czipem M3

Firma iFixit opublikowała nowy materiał filmowy, w którym przedstawia szczegółowy proces demontażu najnowszego modelu MacBooka Pro, z czipem M3.

W swojej prezentacji, eksperci iFixit skupili się przede wszystkim na jednej istotnej zmianie, jaką zastosowano w nowym urządzeniu – unikalnej obudowie w kolorze czarnym, która w znacznym stopniu redukuje widoczność odcisków palców.

Według przedstawionej analizy, większość komponentów wewnątrz MacBooka Pro pozostała niezmieniona, oprócz samego procesora, który został zaktualizowany do najnowszej wersji M3. Kluczowym aspektem, na który zwrócili uwagę specjaliści, jest nowa obudowa urządzenia. Apple zadbało o to, aby jej czarna wersja była mniej podatna na zabrudzenia i ślady palców, niż wcześniejsze modele z serii Space Grey.

iFixit rozłożyło nowego MacBooka Pro z czipem M3 ciekawostki MacBook Pro, ifixit  Firma iFixit opublikowała nowy materiał filmowy, w którym przedstawia szczegółowy proces demontażu najnowszego modelu MacBooka Pro, z czipem M3. macbookpro 2

Sekret leży w specjalnej obróbce powierzchni obudowy. Inżynierowie Apple zastosowali technikę, która polega na nadaniu anodowanej powierzchni wieczka mikroskopijnej chropowatości. Taki zabieg sprawia, że powierzchnia rozprasza światło w inny sposób, co z kolei nadaje jej głębszy, ciemniejszy odcień. Dzięki temu czarny MacBook Pro wydaje się ciemniejszy i bardziej matowy w porównaniu do modelu Space Grey.

iFixit rozłożyło nowego MacBooka Pro z czipem M3 ciekawostki MacBook Pro, ifixit  Firma iFixit opublikowała nowy materiał filmowy, w którym przedstawia szczegółowy proces demontażu najnowszego modelu MacBooka Pro, z czipem M3. macbookpro

W analizie iFixit zwrócono uwagę, że w przypadku obudów Space Grey większa gładkość powierzchni sprzyjała zauważalności śladów palców. Gładsza powierzchnia wchodzi w interakcje z fotonomi światła, co powoduje, że odciski palców są bardziej widoczne. Natomiast zastosowanie mikroskopijnej chropowatości w nowych czarnych modelach MacBooka Pro sprawia, że powierzchnia jest mniej odbijająca, co skutkuje mniejszą widocznością śladów palców.

Dodatkowo, dzięki zwiększonej chropowatości obudowy, MacBook Pro uzyskuje efekt matowej powierzchni. Ten efekt nie tylko estetycznie uatrakcyjnia urządzenie, ale także praktycznie redukuje rozprzestrzenianie się smug na całej powierzchni obudowy. Rezultatem jest to, że odciski palców stają się mniej zauważalne, co przekłada się na częstsze utrzymanie czystości i estetyki urządzenia.

Cały proces rozkładania możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Czy ktoś z was planuje zakup nowego Macbooka? A może już ktoś z was go kupił? Dajcie znać w komentarzach!

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 154

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top