iOS 16.2

iOS 16.2: Jak aktualizacja wpływa na żywotność baterii iPhone

Jak aktualizacja iOS 16.2 wpływa na żywotność baterii iPhone? Czy urządzenia działa dłużej, czy krócej na nowej wersji oprogramowania? Oto test.

Ekspert ZDNet Adrian Kingsley-Hughes zebrał opinie użytkowników i przeanalizował sytuację. Poniżej znajdziecie również wskazówki, jak pomóc baterii dłużej działać.

Premiera iOS 16.2 będzie prawdopodobnie ostatnią w 2022 roku, chyba że pojawi się jakiś poważny błąd w systemie zabezpieczeń lub działaniu OS. Jak zawsze opinie użytkowników iPhone’a, którymi dzielą się na portalach społecznościowych i forach wsparcia Apple, są podzielone. Niektórzy twierdzą, że aktualizacja znacznie poprawiła doświadczenie, podczas gdy inni uważają ją za straszną.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy mają problemy z baterią, skorzystaj z poniższych wskazówek, aby wydłużyć nieco żywotność baterii w swoim smartfonie.

iOS 16.2: Jak aktualizacja wpływa na żywotność baterii iPhone ciekawostki test baterii iOS 16.2, iOS 16.2, bateria na iOS 16.2  Jak aktualizacja iOS 16.2 wpływa na żywotność baterii iPhone? Czy urządzenia działa dłużej, czy krócej na nowej wersji oprogramowania? Oto test. iOS16.2 1

Bądź cierpliwy

Normalnym zjawiskiem jest spadek żywotności baterii zaraz po zainstalowaniu aktualizacji systemu iOS. Po zainstalowaniu aktualizacji smartfon musi wykonać szereg zadań w tle. Wymaga to energii, bateria może rozładowywać się szybciej niż zwykle. Czas pracy baterii powróci do normy po wykonaniu wszystkich dodatkowych zadań.

Aktualizacja aplikacji

Problem może nie leżeć w systemie operacyjnym, ale w tym, że aplikacje nie spełniają wymagań systemu, zwłaszcza gdy pojawiają się nowe wersje iOS. Dlatego zanim poświęcisz czas na zdiagnozowanie urządzenia i znalezienie przyczyn tego, co się dzieje, powinieneś upewnić się, że wszystkie aplikacje są zaktualizowane.

Otwórz App Store i kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu. Następnie przejdź do sekcji “Dostępne aktualizacje” i kliknij “Aktualizuj wszystko”.

Dowiedz się, co “zjada” Twoją baterię

Czyli po zainstalowaniu iOS i aktualizacji aplikacji, bateria nadal szybko się rozładowuje. Co jeszcze może być przyczyną? Może to być jakaś podstępna aplikacja, która drenuje Twoją baterię. Na szczęście iOS ma narzędzia do tropienia źle działających aplikacji.

Przejdź do Ustawienia – Bateria i tutaj znajdziesz różne dane, w tym zużycie baterii przez aplikacje. Stukając w Aktywność, zobaczymy, ile energii zużywają aplikacje zarówno na ekranie, jak i w tle.

Aby zdiagnozować problem, należy zwrócić uwagę na następujące dane:

  • Aktywność jakiejś aplikacji w tle (tzn. dużo aktywności w tle w porównaniu do aktywności na ekranie). Spróbuj wyłączyć aktywność w tle dla tej aplikacji i zobacz, czy to pomoże.
  • Problemy z ładowaniem (czy bateria naprawdę się ładuje, kiedy wydawało się, że się ładuje?)
  • Słaba wydajność baterii (zauważalny szybki spadek mocy baterii).

Poczekaj na kolejną aktualizację iOS

Błędy się zdarzają i czasem jedynym wyjściem jest czekanie na poprawkę od Apple. Apple robi postępy w naprawianiu takich problemów, choć na poprawkę trzeba trochę poczekać trzeba mieć nadzieję, że aktualizacja rzeczywiście naprawi problem, a nie spowoduje jeszcze większe rozczarowanie.

Warto zauważyć, że prawie każda aktualizacja systemu operacyjnego wydana przez Apple zawiera aktualizacje bezpieczeństwa iOS, więc konieczna jest jest instalacja, aby chronić się przed cyberatakami.

Test baterii iOS 16.2

Wracając jednak do tematu baterii iPhone z najnowszym systemem. Niestety w porównaniu z testem iOS 16.1 wydaje się, że iOS 16.2 nie przynosi znaczących usprawnień w dziale baterii. A wręcz przeciwnie. Nowy system na w wielu modelach iPhone uzyskuje gorsze wyniki w teście baterii. Chociaż w sieci pojawia się wiele informacji, że iOS 16.2 ma lepszą żywotność baterii, to powyższe wideo sugeruje coś innego.

Czy zainstalowałeś już iOS 16.2 na swoim iPhone? Jaka jest wydajność Twojego telefonu i żywotność baterii? Daj znać w komentarzach.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top