iPhone 12 i iPhone 12 mini

iPhone 12 i iPhone 12 mini z 5G, ekranem OLED i nowym wyglądem oficjalnie zaprezentowane

Firma Apple przedstawiła dziś iPhone’a 12 mini i iPhone’a 12 z panelami OLED i łącznością 5G.

iPhone 12 mini i iPhone 12 mają zupełnie nowy wygląd w porównaniu do iPhone’a 11. Aluminiowa obudowa jest teraz całkowicie ?płaska?. Przestawiona została także antena, aby uzyskać lepszy odbiór sieci.

iPhone 12 mini

iPhone 12 i iPhone 12 mini z 5G, ekranem OLED i nowym wyglądem oficjalnie zaprezentowane polecane, ciekawostki wszystko o iPhone 12 mini, Specyfikacja, oficjlanie, oficjalnie, iPhone 12 mini, iPhone 12, ceny, Apple  Firma Apple przedstawiła dziś iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12 z panelami OLED i łącznością 5G.  iPHone12mini 1

iPhone 12 mini ma 5,4-calowy wyświetlacz Super Retina XDR. Dzięki konstrukcji bez ramki, iPhone 12 mini ma podobne wymiary jak iPhone 7/8, mimo że ma większy 5,4-calowy wyświetlacz.

Wyświetlacz Super Retina XDR obsługuje HDR10, Dolby Vision, HLG i jest wyposażony w mniejsze ramki, co pozwala na kompaktową obudowę. Wyświetlacz ma wycięcie na elementy Face ID.

iPhone 12

iPhone 12 i iPhone 12 mini z 5G, ekranem OLED i nowym wyglądem oficjalnie zaprezentowane polecane, ciekawostki wszystko o iPhone 12 mini, Specyfikacja, oficjlanie, oficjalnie, iPhone 12 mini, iPhone 12, ceny, Apple  Firma Apple przedstawiła dziś iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12 z panelami OLED i łącznością 5G.  iPhhonemini02

iPhone 12 jest następcą istniejącego iPhone’a 11. Chociaż rozmiar wyświetlacza w iPhonie 12 pozostaje niezmieniony, teraz jest wyposażony w panel Super Retina XDR. Aż do zeszłego roku wyświetlacz OLED był jednym z najważniejszych elementów oferty iPhone’ów Pro firmy Apple, ale firma zmienia to w tym roku.

iPhone 12 i iPhone 12 mini z 5G, ekranem OLED i nowym wyglądem oficjalnie zaprezentowane polecane, ciekawostki wszystko o iPhone 12 mini, Specyfikacja, oficjlanie, oficjalnie, iPhone 12 mini, iPhone 12, ceny, Apple  Firma Apple przedstawiła dziś iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12 z panelami OLED i łącznością 5G.  iphone 12 front

Oprócz oczywistych korzyści, jakie zapewnia panel OLED, iPhone 12 ma teraz również wąskie ramki. Apple twierdzi, że nowy iPhone 12 jest o 15% mniejszy niż iPhone 11 pomimo tego samego rozmiaru wyświetlacza. Wyświetlacz obsługuje również Dolby Vision, HDR10 i HLG. Wyświetlacz urządzenia jest chroniony szkłem Ceramic Shield, które według Apple jest najtrwalszym szkłem ochronnym w historii i podczas testów zapewniało 4x lepszą wydajność upadku.

A14 Bionic

iPhone 12 i iPhone 12 mini z 5G, ekranem OLED i nowym wyglądem oficjalnie zaprezentowane polecane, ciekawostki wszystko o iPhone 12 mini, Specyfikacja, oficjlanie, oficjalnie, iPhone 12 mini, iPhone 12, ceny, Apple  Firma Apple przedstawiła dziś iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12 z panelami OLED i łącznością 5G.  A14 1

Linia iPhone’a 12 wykorzystuje ten sam chip A14 Bionic, który dostępny jest w iPadzie Air 2020. Apple twierdzi, że A14 Bionic zawiera 11,8 miliarda tranzystorów i jest oparty na procesie produkcyjnym 5 nm. Sześciordzeniowy procesor tego układu zapewnia 40-procentowy wzrost wydajności, podczas gdy 4-rdzeniowy procesor graficzny zapewnia około 30-procentowy skok wydajności. Neural Engine również zyskał znaczny wzrost i teraz może pochwalić się 16 rdzeniami, co czyni go dwa razy szybszym niż wcześniej. Wreszcie ML drugiej generacji przyspiesza obliczenia uczenia maszynowego 10 razy.

Apple twierdzi, że nowy procesor jest o 50% szybszy niż inne procesory smartfonów na rynku. GPU jest także do 50% szybszy niż jakikolwiek inny procesor graficzny w smartfonie. Dzięki tak ogromnemu wzrostowi wydajności na całej planszy, linia iPhone’ów 12 po raz kolejny ustanowi nowy poziom wydajności. Szybszy silnik Neural Engine, ISP i ML również przyniosą duże korzyści aplikacjom, które w coraz większym stopniu polegają na nich w przypadku złożonych i specyficznych zadań.

5G

iPhone 12 i iPhone 12 mini z 5G, ekranem OLED i nowym wyglądem oficjalnie zaprezentowane polecane, ciekawostki wszystko o iPhone 12 mini, Specyfikacja, oficjlanie, oficjalnie, iPhone 12 mini, iPhone 12, ceny, Apple  Firma Apple przedstawiła dziś iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12 z panelami OLED i łącznością 5G.  5G 2

Apple debiutuje w nowym trybie Smart Data w linii iPhone’ów 12. Dzięki tej funkcji nowe iPhone’y automatycznie przełączają się na LTE, aby oszczędzać baterię, ale przełączają się z powrotem na 5G, gdy aplikacja tego wymaga. W swoich testach Apple zaobserwował, że iPhone 12 osiąga prędkość pobierania nawet 4 Gb/s. Wszystkie iPhone’y 12 sprzedawane w Stanach Zjednoczonych będą również obsługiwać mmWave 5G, co pozwala tym telefonom oferować gigabitowe + prędkości pobierania.

Podwójne kamery

iPhone 12 i iPhone 12 mini z 5G, ekranem OLED i nowym wyglądem oficjalnie zaprezentowane polecane, ciekawostki wszystko o iPhone 12 mini, Specyfikacja, oficjlanie, oficjalnie, iPhone 12 mini, iPhone 12, ceny, Apple  Firma Apple przedstawiła dziś iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12 z panelami OLED i łącznością 5G.  kamery

Oba modele iPhone’a 12 posiadają dwie kamery. Ultraszerokokątna 12 MP ma 120-stopniowe pole widzenia z f/2.4 i zwykłą 12 MP z OIS i przysłoną f/1,6.

Nowe modele iPhone’a 12 będą mogły nagrywać lepsze filmy przy słabym oświetleniu, a Apple wprowadza także tryb poklatkowy w trybie nocnym.

MagSafe na iPhone’a

iPhone 12 i iPhone 12 mini z 5G, ekranem OLED i nowym wyglądem oficjalnie zaprezentowane polecane, ciekawostki wszystko o iPhone 12 mini, Specyfikacja, oficjlanie, oficjalnie, iPhone 12 mini, iPhone 12, ceny, Apple  Firma Apple przedstawiła dziś iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12 z panelami OLED i łącznością 5G.  iPhone12 1 1

Wraz z gamą iPhone’ów 12 Apple wprowadza MagSafe na iPhone’a. Wewnątrz iPhone’a znajdują się magnesy, które umożliwiają ładowarkom bezprzewodowym automatyczne dopasowanie się do tylnej części urządzenia. Dzięki temu ładowarki MagSafe mogą automatycznie ?połączyć? się z tyłu urządzenia. Seria iPhone’ów 12 może również ładować się bezprzewodowo z prędkością do 15 W.

Brak ładowarki i słuchawek EarPods

iPhone 12 i iPhone 12 mini z 5G, ekranem OLED i nowym wyglądem oficjalnie zaprezentowane polecane, ciekawostki wszystko o iPhone 12 mini, Specyfikacja, oficjlanie, oficjalnie, iPhone 12 mini, iPhone 12, ceny, Apple  Firma Apple przedstawiła dziś iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12 z panelami OLED i łącznością 5G.  iPhone12 4 1

Apple nie będzie już dołączać słuchawek EarPods i zasilacza do zestawu iPhone’a 12 w pudełku.

Cena i dostępność

iPhone 12 mini i iPhone 12 będą dostępne w kolorach czarnym, niebieskim, (czerwonym), zielonym i białym. Przedsprzedaż urządzeń rozpocznie się 16 października, a na półki sklepowe nowe iPhone’y trafią  23 października.

Jeśli chodzi o ceny, iPhone 12 mini to możecie je zobaczyć klikając w powyższy link.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry