kosmos

iPhone 12 Pro, iPad mini i Apple Watch polecą w kosmos. Po co?

Jak się okazuje już wkrótce kilka urządzeń Apple, a dokładnie iPhone 12 Pro, iPad mini i Apple Watch poleci w kosmos. Po co? Już wyjaśniamy!

Według źródła już wkrótce kilka urządzeń Apple trafi do astronautów misji SpaceX Inspiration4. Zostało to zgłoszone na zagranicznej stronie bcm.edu. – lot czterech kosmonautów na orbitę okołoziemską odbędzie się 15 września 2021 roku i potrwa trzy dni. Celem załogi m.in. jest eksperyment medyczny – w tym pomogą urządzenia Apple. Warto dodać, że jest to pierwszy lot, który będzie składał się wyłącznie z cywili.

Jednym z celów misji SpaceX Inspiration4 na którym my się skupimy będzie zbadanie wpływu nieważkości i innych warunków lotu kosmicznego na ludzkie ciało.

„To projekt, który będzie miał wiele wspólnego z urządzeniami Apple”, mówi Jimmy Wu, starszy inżynier biomedyczny w TRISH, który będzie współpracował ze SpaceX.

Apple Watch Series 6

iPhone 12 Pro, iPad mini i Apple Watch polecą w kosmos. Po co? ciekawostki SpaceX Inspiration4, SpaceX, lot w kosmos, iPhone 12 Pro, ipad mini 5, Apple Watch Series 6, apple leci w kosmos  Jak się okazuje już wkrótce kilka urządzeń Apple, a dokładnie iPhone 12 Pro, iPad mini i Apple Watch poleci w kosmos. Po co? Już wyjaśniamy! AppleWatchSeries6
Apple Watch Series 6

Zacznijmy od najnowszego smartzegarka firmy Apple. To właśnie on będzie gromadził dane EKG, informacje o śnie, aktywności, saturacji i tętnie. Ponadto urządzenia zmierzą poziom hałasu i natężenie światła w kokpicie. Wszystko to jest niezbędne do pomiaru poziomu stresu astronautów na wszystkich etapach lotu. Informacje te powinny jasno wyjaśniać, jak w kosmosie będą się zachowywać zwykli, nieprzygotowani ludzie, jeśli zaistnieje konieczność przemieszczenia ich w ten sposób.

iPad mini 5

iPhone 12 Pro, iPad mini i Apple Watch polecą w kosmos. Po co? ciekawostki SpaceX Inspiration4, SpaceX, lot w kosmos, iPhone 12 Pro, ipad mini 5, Apple Watch Series 6, apple leci w kosmos  Jak się okazuje już wkrótce kilka urządzeń Apple, a dokładnie iPhone 12 Pro, iPad mini i Apple Watch poleci w kosmos. Po co? Już wyjaśniamy! iPadmini
iPad mini 5 generacji

Najmniejszy tablet firmy Apple będzie śledzić pozycję oczu i ciała astronauty i synchronizować te dane z własnym położeniem względem Ziemi. W wyniku tych testów naukowcy zrozumieją, jak ludzkie ucho wewnętrzne reaguje na ruchy na Ziemi i w warunkach zerowej grawitacji. Korzyści z eksperymentu: Uzyskane informacje mogą pomóc skrócić okres adaptacji do nieważkości oraz zmniejszyć uczucie choroby lokomocyjnej i dezorientacji. Innymi słowy, ten eksperyment pomoże poprawić komfort lotu kosmonauty.

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro, iPad mini i Apple Watch polecą w kosmos. Po co? ciekawostki SpaceX Inspiration4, SpaceX, lot w kosmos, iPhone 12 Pro, ipad mini 5, Apple Watch Series 6, apple leci w kosmos  Jak się okazuje już wkrótce kilka urządzeń Apple, a dokładnie iPhone 12 Pro, iPad mini i Apple Watch poleci w kosmos. Po co? Już wyjaśniamy! iPhone12ProMax 1 1
iPhone 12 Pro

Jeśli chodzi o iPhone’a 12 Pro, smartfon będzie służył do współpracy z czujnikiem ultradźwiękowym Butterfly iQ+. To urządzenie wyposażone jest we wspomaganie sieci neuronowych i będzie skanować ruch płynów fizjologicznych wewnątrz ludzkiego ciała. W szczególności za pomocą ultradźwięków urządzenia będą rejestrować zmiany w zachowaniu płynów w żyłach szyi, oczach, moczu i pęcherzyku żółciowym. Wszystko to pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo różnych chorób i dolegliwości, do których astronauci zwykle mają predyspozycje.

Jimmy Wu mówi, że urządzenia Apple zostały wybrane przez zespół medyczny ze względu na ich wysoką dokładność i wydajność w różnych warunkach technicznych.

Czy to dobra decyzja? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Koniecznie dajcie znam znać w komentarzach.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top