iphone15ultra 1

iPhone 15 Pro z USB-C? Najnowsze przecieki mówią TAK!

Niemal wszystkie portale świata technologii obiegła dziś wieść, mówiąca o tym, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max na 1000% otrzyma port USB-C.

Według najnowszych informacji, które przekazał nam jeden z najbardziej wiarygodnych i precyzyjnych “informatorów” na scenie, ShrimpApplePro, oba tegoroczne smartfony Apple seri Pro modele zostaną wyposażone w port USB-C.

ShrimpApplePro, który w przeszłości wielokrotnie udowodnił swoją wiarygodność, przekazał nam tę informację kilka godzin temu.  Co więcej, jest on absolutnie pewny, że przejście z portu Lightning na USB-C to nie jest tylko zwykła plotka – według niego, nastąpi to na 1000%.

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max z USB-C

iPhone 15 Pro z USB-C? Najnowsze przecieki mówią TAK! ciekawostki USB-C, unia europejska, standardowy port ładowania, ShrimpApplePro, rynek europejski, regulacja, producenci elektroniki, port, plotka, Lightning, iphone 15 pro max, iphone 15 pro, informator, Cupertino, Apple, Akcesoria  Niemal wszystkie portale świata technologii obiegła dziś wieść, mówiąca o tym, że iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max na 1000% otrzyma port USB-C. iPhone15pro 2 1

Zmiana tej natury była już od kilku miesięcy szeroko dyskutowana, jednak wiele osób związanych z Apple wyrażało sceptycyzm wobec takiego kierunku rozwoju. Nawet pomimo tego, że informacje o wdrożeniu USB-C zamiast dotychczasowego portu Lightning pojawiały się regularnie, wielu wciąż kwestionowało ich prawdziwość.

Dzisiejsze doniesienia z pewnością dodają wiarygodności tym spekulacjom. Zwłaszcza, że ShrimpApplePro nie jest jedynym, który potwierdza tę informację. W rzeczywistości, zdecydowana większość czołowych “informatorów” twierdzi, że przejście na USB-C to nieunikniony krok dla Apple.

Czy powód tej zmiany jest zaskakujący?

Nie do końca. USB-C ma być wdrożone przez Apple głównie pod presją Unii Europejskiej. Unia niedawno zatwierdziła regulację dotyczącą standardowego portu ładowania dla wszystkich urządzeń mobilnych. Oznacza to, że producenci elektroniki będą zobowiązani do stosowania tego standardu w swoich produktach od jesieni przyszłego roku. W przypadku niezastosowania się do regulacji, grozi im zakaz sprzedaży na terenie UE oraz surowe kary finansowe.

Dla Apple, giganta technologicznego z Cupertino, rynek europejski jest zbyt istotny, aby ryzykować konflikt z regulacjami UE. Dlatego też firma prawdopodobnie dostosuje się do nowych wymagań, wprowadzając USB-C już w modelu iPhone 15 Pro. Ta strategia pozwoli Apple na zapewnienie szerokiej gamy akcesoriów z USB-C dla swoich użytkowników już na starcie nowego modelu.

Co o tym sądzicie? Tradycyjnie już dajcie nam znać w komentarzach lub na naszym koncie na Twitterze. Link do profilu znajdziecie w tym miejscu. Zapraszamy gorąco do komentowania!

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 201

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top