OneTech16.03.2021
Które aplikacje z App Store kradną najwiecej Twoich prywatnych danych? Sprawdź to!

Zastanawiałeś się kiedyś, które aplikacje z App Store kradną najwięcej Twoich danych, a które najmniej? Jeśli nie to  koniecznie przeczytaj ten wpis.

Aplikacje, które zbierają najwięcej danych z Twojego iPhone i iPad, to Instagram i Facebook, ponieważ wykorzystują aż 86% danych użytkowników. Na drugim miejscu jest Klarna i Grubhub, które wykorzystują 64% danych. Na piątym i szóstym miejscu jest Uber i jego aplikacja Uber Eats, które wykorzystują 57% danych. Co ciekawe na początku drugiej dziesiątki znajdują są aplikacje YouTube i Twitter, które wykorzystują aż 50% naszych danych.

Poniżej mamy dla Was przygotowaną przez pCloud listę 50 najpopularniejszych aplikacji z App Store od tych, które „kradną” najwięcej do tych, które „kradną” najmniej.

Co ciekawe ponad połowa wszystkich aplikacji udostępnia dane firmom trzecim. I tutaj jak nie trudno się domyślić apkami, które udostępniają najwięcej danych bo aż 79% jest Instagram oraz Facebook.

pCloud przedstawił także najpopularniejsze aplikacje z App Store, które nie zbierają danych.

Jak widzicie powyżej są to m.in.: Signal, Clubous, Netflix, Shazam,. Skype, Telegram. Więcej na ten temat możecie przeczytać na stronie  blog.pcloud.com.

Sztuczki i triki w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl