iphone 1

Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Zdziwisz się, gdy się dowiesz

Do końca tego roku liczba sprzedanych smartfonów Apple przekroczy 1,2 miliarda. Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Będziesz zaskoczony!

Firma świetnie czuje się na rynku i co roku wypuszcza 4-5 nowych modeli. Jednak nie wszystkie urządzenia odnoszą sukces, o czym świadczą statystyki sprzedaży. Przyjrzyjmy się teraz wszystkim modelom smartfonów Apple i dowiedzmy się, które sprzedawały się lepiej, a które okazały się nieudane.

Pierwszy iPhone 2G sprzedawał się najsłabiej

Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Zdziwisz się, gdy się dowiesz ciekawostki najlepiej sprzedający się iphone, iPhone, Apple Do końca tego roku liczba sprzedanych smartfonów Apple przekroczy 1,2 miliarda. Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Będziesz zaskoczony! iPHONE2G

 • iPhone 2G: 6,1 mln sztuk
 • iPhone 3G: 25 mln sztuk
 • iPhone 3GS: 35,6 mln sztuk

iPhone pierwszej generacji trafił do sprzedaży latem 2007 roku i został wycofany rok później. Tak więc najstarszy iPhone był sprzedawany w najbardziej limitowanej edycji iz tego powodu jest obecnie uważany za przedmiot kolekcjonerski. Kolejne dwie generacje, choć wypuszczane w kontrowersyjnym designie, już wyznaczały trendy na rynku. Cupertino uruchomiło sklep z aplikacjami App Store , rozszerzyło geografię sprzedaży i zaczęło intensywnie inwestować w marketing.

Budżetowe modele zawsze sprzedawały się słabo

Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Zdziwisz się, gdy się dowiesz ciekawostki najlepiej sprzedający się iphone, iPhone, Apple Do końca tego roku liczba sprzedanych smartfonów Apple przekroczy 1,2 miliarda. Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Będziesz zaskoczony! ip5

 • iPhone 5C: 24,6 mln sztuk
 • iPhone SE 1. generacji: 30,2 mln sztuk
 • iPhone SE 2. generacji: 47,3 mln sztuk
 • iPhone SE 2. generacji: 19,1 mln sztuk (wciąż w sprzedaży)

Gadżety z tańszych linii produktowych wyprzedziły pierwszy model pod względem sprzedaży, ale w ogólnym zestawieniu plasują się w ostatniej grupie. Najgorszym sprzedawcą był iPhone 5c w plastikowym etui z markowymi „nieszczelnymi” obudowami.

Sprawy mają się trochę lepiej w przypadku pierwszego iPhone’a w ofercie SE. Model z 2022 roku, choć sprzedawał się półtora raza lepiej niż poprzednik, wciąż nie osiągnął 50 milionów sprzedanych gadżetów.

Hity epoki Steve’a Jobsa

Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Zdziwisz się, gdy się dowiesz ciekawostki najlepiej sprzedający się iphone, iPhone, Apple Do końca tego roku liczba sprzedanych smartfonów Apple przekroczy 1,2 miliarda. Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Będziesz zaskoczony! ip4s

 • iPhone 4: 50,7 mln sztuk
 • iPhone 4S: 60,1 mln sztuk

W dobie przywództwa Jobsa smartfon Apple szybko zyskał popularność. Każdy kolejny model zawsze sprzedawał się lepiej niż poprzedni.

Pierwsze modele w wersji bezramowej

Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Zdziwisz się, gdy się dowiesz ciekawostki najlepiej sprzedający się iphone, iPhone, Apple Do końca tego roku liczba sprzedanych smartfonów Apple przekroczy 1,2 miliarda. Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Będziesz zaskoczony! ipx

 • iPhone X: 63 mln sztuk
 •  iPhone XR: 72,1 mln sztuk
 • iPhone XS/XS Max: 78,7 mln sztuk
 • iPhone 11: 63,2 mln sztuk
 •  iPhone 11 Pro/11 Pro Max: 96,3 mln sztuk

Pierwszy globalny redesign iPhone’a w 2017 roku okazał się sukcesem. Flagowy smartfon otrzymał wiele chipów i technologii, które są nadal aktualne. Kolejne dwie generacje Cupertino eksperymentowały z rozmiarem ekranu, kolorami obudowy i liczbą aparatów, ale jednocześnie nie zmieniły wyglądu i głównych cech konstrukcyjnych modeli.

Prawdziwe hity swoich czasów

Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Zdziwisz się, gdy się dowiesz ciekawostki najlepiej sprzedający się iphone, iPhone, Apple Do końca tego roku liczba sprzedanych smartfonów Apple przekroczy 1,2 miliarda. Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Będziesz zaskoczony! ip5s

 • iPhone 5: 146,2 mln sztuk
 • iPhone 5s: 164,5 mln sztuk

Kiedy gigant z Cupertino po raz pierwszy powiększył przekątną swojego smartfona, gadżet stał się prawdziwym hitem i dobrze się sprzedawał. Na początku użytkownicy ciepło przyjęli powiększoną „piątkę”, a następnie rzucili się na udoskonalony model 5s jak ciepłe bułeczki. Na tym tle sprzedaż budżetowego iPhone’a 5c w jasnej plastikowej obudowie słabnie.

Ciekawe, że iPhone 5 był produkowany tylko przez rok, ale model iPhone 5s dopiero w 2016 roku ustąpił miejsca iPhone’owi SE 1. generacji w tej samej obudowie.

Udane modele z dobrą sprzedażą

Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Zdziwisz się, gdy się dowiesz ciekawostki najlepiej sprzedający się iphone, iPhone, Apple Do końca tego roku liczba sprzedanych smartfonów Apple przekroczy 1,2 miliarda. Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Będziesz zaskoczony! ip7

 • iPhone 7/7 Plus: 159,9 mln sztuk
 • iPhone 8/8 Plus: 124,7 mln sztuk

Oba urządzenia bazują na iPhone 6 z 2014 roku. Udało im się jednak zebrać znakomitą kasę i dostać się na szczyt najlepiej sprzedających się smartfonów. Nie zapominajmy, że iPhone 8 wyszedł w cieniu bardziej wyrafinowanego iPhone’a X , ale ostatecznie przebił go i kilka kolejnych smartfonów.

Najnowsze modele iPhone

Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Zdziwisz się, gdy się dowiesz ciekawostki najlepiej sprzedający się iphone, iPhone, Apple Do końca tego roku liczba sprzedanych smartfonów Apple przekroczy 1,2 miliarda. Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Będziesz zaskoczony! ip4

 • iPhone 12 (wszystkie modele): 250 mln sztuk
 • iPhone 13 (wszystkie modele): 210 mln sztuk
 • iPhone 14 (wszystkie modele): 91,5 mln sztuk

W ostatnich latach ludzie z Apple zdali sobie sprawę, że każdy model z osobna nie wykazuje wybitnych wyników sprzedaży. Cook i firma postanowili więc opublikować statystyki dla wszystkich 4 urządzeń prezentowanych podczas jednej prezentacji. Najwyraźniej raporty dla inwestorów wyglądają w ten sposób bardziej opłacalnie, a prasa nie rozbija sprzedaży w drobny mak na tle starszych urządzeń firmy.

Prawdziwi królowie linii iPhone’ów

Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Zdziwisz się, gdy się dowiesz ciekawostki najlepiej sprzedający się iphone, iPhone, Apple Do końca tego roku liczba sprzedanych smartfonów Apple przekroczy 1,2 miliarda. Który model iPhone sprzedawał się najlepiej? Będziesz zaskoczony! ip6

 • iPhone 6/6 Plus: 174,1 mln sztuk
 • iPhone 6s/6s Plus: 224 mln sztuk

Jeśli rozpatrzymy modele osobno, to właśnie iPhone 6 jest uważany za najlepiej sprzedający się smartfon firmy Apple. Ciekawe, że „szóstka” to wciąż najcieńszy iPhone w linii . Okazuje się, że szczyt sprzedaży w ofercie iPhone’ów nastąpił wraz ze wzrostem rozmiaru ekranu. Tego właśnie oczekiwali i chcieli użytkownicy. Najpierw pokazali swoje oddanie firmie po przejściu na 4-calowe wyświetlacze w iPhonie 5 , a potem po prostu wyburzyli z półek wszystkie modele iPhone’a 6/6 Plus z matrycami 4,7 i 5,5 cala.
Ani zmiana designu w przyszłości, ani pojawienie się nowych aparatów czy innych układów scalonych nie skłoniło nas do tak masowego kupowania nowych modeli smartfonów Apple.

Gadżety te wciąż masowo spotykane są na rynku wtórnym iw rękach mało wymagającego użytkownika staną się znośnym smartfonem.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top