Te aplikacje najbardziej rozładowują baterię Twojego smartfona ciekawostki, box bateria, Apple, Android  Czy często ładujesz swój smartfon? Tak? Problem może być w aplikacjach, które bezlitośnie rozładowują smartfon. Oto nazwy tych, które zużywają najwięcej baterii. bateria 2 1300x700

Te aplikacje najbardziej rozładowują baterię Twojego smartfona

Czy często ładujesz swój smartfon? Tak? Problem mogą być aplikacje, które bezlitośnie rozładowują telefon. Oto nazwy tych, które zużywają najwięcej baterii.

Według firmy badawczej pCloud istnieje lista popularnych aplikacji, które należy używać rzadziej, jeśli chcemy wydłużyć żywotność baterii w telefonie. W badaniu oceniono pracę 100 aplikacji, które były najczęściej pobierane i w których użytkownicy spędzają najwięcej czasu.

Tak więc ocena wygląda następująco:

Te aplikacje najbardziej rozładowują baterię Twojego smartfona ciekawostki, box bateria, Apple, Android  Czy często ładujesz swój smartfon? Tak? Problem może być w aplikacjach, które bezlitośnie rozładowują smartfon. Oto nazwy tych, które zużywają najwięcej baterii. bateria 1

Na pierwszym miejscu znalazł się Fitbit (tracker aktywności) i Verizon (jakaś “sekretarka” do konta). Aplikacje te wymagają do swojej pracy 14 z 16 możliwych rozszerzeń, które nie są wyłączone nawet w tle. Wyobraźcie sobie, że w smartfonie jednocześnie działa kamera, geolokalizacja, mikrofon i Wi-Fi, bo to one zużywają najwięcej energii. Te aplikacje mają najwyższy poziom zużycia baterii.

Oczywiście głównym wrogiem baterii są także sieci społecznościowe. Snapchat, Skype i WhatsApp są na szczycie tych najbardziej żarłocznych. Do działania potrzebują one mikrofonu i kamery, biblioteki mediów i Wi-Fi itd.

Na tym samym poziomie antyratingowym są 2 serwisy do randek online: Tinder i Bumble, które potrzebują też 11 rozszerzeń, jak powyższe serwisy społecznościowe.  Kolejna kategoria aplikacji to “Transport i podróże”. Tutaj liderami w zużyciu zasobów smartfona są Uber i Airbnb (wynajem mieszkań w podróży i nie tylko).

Następne są aplikacje takie jak YouTube, Zoom, Amazon, Telegram, Like itp. Jest ich wiele i zużywają mniej więcej tyle samo baterii. Nie są już jednak w czołówce tego rankingu.

Tak, wszystkie wyżej  wymienione aplikacje dość mocno zużywają baterię Twojego urządzenia, ale to nie znaczy, że nie powinieneś ich używać. Lepiej jest ustawić odpowiednie ustawienia zarówno w samym smartfonie, jak i w każdej aplikacji – takie jak wyłączenie pracy w tle.

Takie ograniczenia mają swoje subtelności. Należy jednak pamiętać, że niektóre aplikacje bez niezbędnych uprawnień nie będą działać prawidłowo. Ponadto istnieją aplikacje, które nie wyświetlają powiadomień, gdy tryb działania w tle jest wyłączony. Pamiętaj o tym!

Jak dbać o baterię w smartfonie?

Jeśli chodzi o dbanie o baterię w smartfonie, to warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim należy unikać ładowania baterii do pełna zbyt często, ponieważ może to spowodować szybsze jej zużycie. Lepiej jest ładować baterię, gdy jest ona już na wyczerpaniu, ale nie aż do całkowitego rozładowania. Również warto unikać ładowania baterii przy bardzo niskich lub bardzo wysokich temperaturach, ponieważ może to również negatywnie wpłynąć na jej żywotność.

Ponadto, warto również wyłączać niepotrzebne aplikacje, które mogą zużywać dużo energii, a także regularnie aktualizować oprogramowanie swojego smartfona, ponieważ nowsze wersje mogą zawierać poprawki dotyczące zarządzania energią.

Ogólnie rzecz biorąc, dbając o baterię w swoim smartfonie można znacznie wydłużyć jej żywotność i uniknąć sytuacji, w której trzeba będzie wymienić baterię na nową zbyt szybko.

A jak Ty radzisz sobie ze swoją baterią? Masz włączone ograniczenia? Daj znać w komentarzach.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top