m3max

MacBook Pro z M3 Max dogania w benchmark Mac Pro z M2 Ultra

W bazie Geekbench 6 pojawiły się interesujące dane dotyczące wydajności układu M3 Max od Apple. Okazuje się, że nowy czip jest niemal tak mocny jak M2 Ultra.

Analiza wyników dostarcza wartościowych informacji na temat możliwości nowego 16-calowego MacBooka Pro, którego serce stanowi wspomniany chip.

Biorąc pod uwagę identyfikator modelu “Mac15,9”, możemy przypuszczać, że testy zostały przeprowadzone na najnowszej wersji MacBooka Pro. Wynik wielordzeniowy dla M3 Max z 16-rdzeniowym procesorem to imponujące 21 084 punkty. Jeśli założymy, że przedstawione dane są prawdziwe, to M3 Max wypadł bardzo porównywalnie do układu M2 Ultra. Mac Pro z M2 Ultra uzyskał 21 182 punkty.

MacBook Pro z M3 Max dogania w benchmark Mac Pro z M2 Ultra ciekawostki wydajność, TSMC, procesor, Premiera, pamięć, nowy macbook pro, MacBook Pro, M3 Max, m2 ultra, Linia MacBooków Pro, GPU, Geekbench 6, Benchmarki, Apple, Analiza wyników  W bazie Geekbench 6 pojawiły się interesujące dane dotyczące wydajności układu M3 Max od Apple. Okazuje się, że nowy czip jest niemal tak mocny jak M2 Ultra. macbookpro

Porównując wyniki z Geekbench, można zauważyć, że układ M3 Max w 16-calowym MacBooku Pro prezentuje się około 45% lepiej niż jego poprzednik, M2 Max, w modelu z poprzedniego roku. Te obserwacje harmonizują z oficjalnymi informacjami Apple, które sugerują, że M3 Max jest do 50% szybszy niż M2 Max.

Aby przedstawić pełniejszy obraz sytuacji, warto zestawić wyniki różnych układów:

  • M2 Ultra: 21 182 (Mac Pro)
  • M3 Max: 21 084 (16-calowy MacBook Pro)
  • M2 Max: 14 495 (16-calowy MacBook Pro)
  • M1 Max: 12 185 (16-calowy MacBook Pro)
  • M3: 11 836 (14-calowy MacBook Pro)

Układ M3 Max produkowany jest w technologii 3 nm przez TSMC. Składa się on z 16 rdzeni, w tym 12 rdzeni przeznaczonych do zadań o dużej mocy obliczeniowej oraz 4 rdzeni bardziej energooszczędnych. Co więcej, układ ten wyposażony jest w GPU o mocy aż 40 rdzeni i oferuje opcję konfiguracji z do 128 GB zunifikowanej pamięci.

Wcześniej tego samego dnia pojawiły się również pierwsze wyniki dla standardowego układu M3, sugerujące, że jest on około 20% szybszy niż jego odpowiednik z serii M2. Chociaż benchmarki są użytecznym narzędziem w ocenie wydajności, faktyczna moc pracy może różnić się w zależności od wielu czynników.

Na zakończenie warto wspomnieć, że nowa linia MacBooków Pro jest już dostępna w sprzedaży. Większość wersji trafi do rąk klientów oraz na półki sklepów już 7 listopada. Wersje wyposażone w układ M3 Max zostaną wprowadzone do sprzedaży nieco później tego samego miesiąca.

Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 136

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top