geekbench6

Geekbench oskarżony o zawyżanie wyników iPhone

Geekbench od dawna jest jednym z najpopularniejszych testów porównawczych. Niestety najnowsza wersja testu (6) została oskarżona o zawyżanie wyników iPhone.

Wielu internautów zaczęło oskarżać ekipę benchmarka o faworyzowanie urządzeń Apple’a i celowe zawyżanie wyników iPhone’a. Według niektórych użytkowników, oprogramowanie Geekbench 6 jest specjalnie „przekręcane”, tak by wygrywały smartfony Apple. Wiele osób twierdzi, że to właśnie gigant z Cupertino jest beneficjentem nowego testu porównawczego, który został nazwany przez niektórych użytkowników „Applebench 6”.

Pojawiające się w sieci komentarze sugerują, że Geekbench faworyzuje Apple, i że za każdym razem, gdy Apple ma przegrać, pojawia się nowa wersja Geekbench. Ludzie wątpią w rzetelność testów porównawczych i uważają, że wyniki, jakie uzyskuje iPhone 14 Pro, są celowo zawyżane.

Geekbench zawyża wyniki iPhone?

Geekbench oskarżony o zawyżanie wyników iPhone ciekawostki Geekbench 6, applebench  Geekbench od dawna jest jednym z najpopularniejszych testów porównawczych. Niestety najnowsza wersja testu (6) została oskarżona o zawyżanie wyników iPhone. geekbench5

Porównanie Geekbench 5 (stary test porównawczy) z Geekbench 6 (nowy test porównawczy) pokazuje, że przewaga wydajności iPhone’a 14 Pro wzrosła z około 12% do ponad dwukrotnie, czyli 28%. Ta ogromna przewaga nad smartfonami z Androidem na rynku, w tym nad najnowszym modelem Samsunga, Galaxy S23 Ultra, wzbudza wiele wątpliwości i podejrzeń.

Jednakże, trzeba pamiętać, że mimo że Geekbench jest oprogramowaniem do testowania międzyplatformowego, różne systemy operacyjne mogą mieć różne podejście do tych samych problemów. W tym przypadku, Galaxy S23 i iPhone 14 mają różne systemy operacyjne, co może wpłynąć na wyniki testów porównawczych.

Autorzy testu porównawczego Geekbench 6 twierdzą, że nowy test porównawczy mierzy moc procesora „od sprawdzania poczty e-mail po robienie zdjęć i odtwarzanie muzyki lub wszystko na raz”. Testuje również możliwości telefonu w grach, możliwości przetwarzania obrazu i możliwości edycji wideo. Jednak, krytycy uważają, że taki test porównawczy nie oddaje w pełni rzeczywistych warunków użytkowania telefonu i że wyniki mogą być zawyżone.

Wydajność urządzeń mobilnych jest ważnym czynnikiem, który wpływa na ich popularność i sprzedaż. Benchmarki są ważnym narzędziem dla użytkowników, którzy chcą porównać wydajność różnych urządzeń przed podjęciem decyzji o zakupie.

Czytaj także:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top