OneTech01.02.2021
Maska nie jest już problemem. iPhone’a można teraz odblokować za pomocą Apple Watch!

Jedną z nowości w iOS 14.5 beta, która na pewno Was ucieszy, jest opcja odblokowania iPhone’a za pomocą Apple Watch, jeśli mamy założoną maskę.

Jak podaje serwis macrumors.com funkcja działa tak, że jeśli mamy na ręce odblokowany zegarek Apple Watch i korzystamy z Face ID w normalny sposób, „iPhone” odblokuje się po częściowym zeskanowaniu twarzy. Po odblokowaniu poczujemy wibrację i otrzymamy powiadomienie na Apple Watch, informujące o pomyślnej procedurze odblokowania, podobnie jak to działa podczas odblokowywania komputera Mac za pomocą Apple Watch.

Funkcja musi być ręcznie włączona, aby z niej korzystać. Jeśli chodzi o rzeczy takie jak zakupy w App Store i płatności Apple Pay, to one działają w tradycyjny sposób i muszą być uwierzytelniane za pomocą tradycyjnego skanowania twarzy.

Nowość dostępna jest w Ustawienia – Face ID i kod.

Nalezy również pamiętać o tym, że do prawidłowego działania konieczna jest inatlacja systemu watchOS 7.4 na Apple Watch.

iOS 14.5 wprowadza również obsługę najnowszych kontrolerów Xbox i Playstation, dodaje obsługę AirPlay 2 dla Apple Fitness +, zapewnia obsługę dwóch kart SIM 5G i dodaje funkcję umożliwiającą Siri wezwanie służb ratowniczych.


Sztuczki i triki w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl