Apple

Ming-Chi Kuo: Czy AI zmieni strategię Apple?

Rozwinięcie technologii generatywnych modeli sztucznej inteligencji przez giganta technologicznego, Apple, wydaje się być na razie w tyle za innymi liderami branży.

W oparciu o prognozy analityka Ming-Chi Kuo, nie ma obecnie żadnych oznak, które wskazywałyby na plany Apple dotyczące wprowadzenia takiej usługi w nadchodzącym 2024 roku.

Kuo, w swoim niedawnym wpisie na platformie Medium, analizuje potencjalny wpływ najbliższego raportu finansowego Apple na kurs akcji i działania w łańcuchu dostaw. W tym kontekście, przewiduje, że tematyka AI nie zostanie prawdopodobnie poruszona podczas nadchodzących konferencji telefonicznych z zarządem Apple.

Informacje te sugerują, że nie ma przesłanek wskazujących na to, że Apple zamierza w 2024 roku wprowadzić na rynek produkty komputerowe lub sprzętowe oparte na AI. Takie przewidywania zdają się przekreślać nadzieje na to, że w najbliższej przyszłości technologia ta mogłaby zwiększyć wartość akcji firmy lub wpłynąć na jej łańcuch dostaw.

Ming-Chi Kuo: Czy AI zmieni strategię Apple? ciekawostki technologia, sztuczna inteligencja, strategia, raport finansowy, prognozy, łańcuch dostaw, kurs akcji, konkurencja, klient., inicjatywy, generatywne modele, badania i rozwój, appleGPT, Apple GPT, Apple, AI, 2024 rok  Rozwinięcie technologii generatywnych modeli sztucznej inteligencji przez giganta technologicznego, Apple, wydaje się być na razie w tyle za innymi liderami branży. gpt

W ubiegłym miesiącu, Mark Gurman z Bloomberg zasugerował, że Apple pracuje nad inicjatywami AI pod roboczą nazwą “Apple GPT“, które mogą stanowić konkurencję dla ChatGPT OpenAI. Jednak Apple nie przedstawiło jeszcze jasno zdefiniowanej strategii, która skierowałaby te technologie ku konsumentom. Chociaż Gurman nie wyklucza, że mogą mieć miejsce “znaczące” ogłoszenia dotyczące AI w 2024 roku, stwierdza, że Apple nie posiada jeszcze szczegółowych planów na przyszłość.

W trakcie konferencji poświęconej wynikom finansowym, które odbyła się w maju, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, przyznał, że wiele wyzwań można pokonać dzięki sztucznej inteligencji. Podkreślił jednak, jak ważne jest ostrożne i przemyślane podejście do tego typu rozwoju. Cook zauważył również, że Apple dostrzega ogromny potencjał AI i zamierza “kontynuować integrację tej technologii z produktami w sposób przemyślany”.

Choć prognozy na 2024 rok wydają się nie wskazywać na wprowadzenie przez Apple generatywnych modeli AI, firma zdecydowanie dostrzega potencjał tej technologii. Chociaż nie ma jeszcze szczegółowych planów na najbliższy rok, AI wciąż będzie istotnym elementem strategii firmy na przyszłość. Jak zwykle, przyszłość okaże, jak te plany ewoluują.

A co ty o tym sądzisz? Daj tradycyjnie znać w komentarzach.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 144

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top