NFCWriter dla iOS 10 wydany cydia-i-jailbreak NFCWriter, NFC w iPhone, jak odblokować NFC w iPhone, jailbreak, Cydia  Dawno, dawno temu informowaliśmy was o pracach Eliasa Limneosa nad odblokowaniem NFC w iPhone'ach. Obecnie służy ono wyłącznie do parowania Apple Watch (w iOS 11) i uiszczania opłat za pośrednictwem Apple Pay. Cydia 1300x700

NFCWriter dla iOS 10 wydany

Dawno, dawno temu informowaliśmy was o pracach Eliasa Limneosa nad odblokowaniem NFC w iPhone’ach. Obecnie służy ono wyłącznie do parowania Apple Watch (w iOS 11) i uiszczania opłat za pośrednictwem Apple Pay.

Limneos jest znany z wydania wielu interesujących wtyczek dla systemu operacyjnego Apple, ale od dłuższego czasu nie chwalił się swoimi pomysłami, aż do momentu prezentacji NFCWriter. Najnowsza wtyczka jest w stanie odblokować NFC na zdecydowanie więcej czynności niż uiszczanie opłat i parowanie Apple Watch.

Sam po wprowadzeniu NFC do iPhone’a zdenerwowałem się, że Apple je zablokowało, a Android wykorzystuje NFC do wielu czynności. Na szczęście dzięki zakupowi NFC Writer za 3,99$ (14,80 zł) będziecie w stanie otworzyć je na nowe doświadczenia. Paczka zawiera również narzędzie do tworzenia własnych tagów, ale obecnie nie pozwala na wiele, choć z kolejnymi aktualizacjami ma być lepiej.

NFCWriter dla iOS 10 wydany cydia-i-jailbreak NFCWriter, NFC w iPhone, jak odblokować NFC w iPhone, jailbreak, Cydia  Dawno, dawno temu informowaliśmy was o pracach Eliasa Limneosa nad odblokowaniem NFC w iPhone'ach. Obecnie służy ono wyłącznie do parowania Apple Watch (w iOS 11) i uiszczania opłat za pośrednictwem Apple Pay. NFCWriter iPhone

NFCWriter wyświetla również informacje o tagach takie jak producent, pojemność pamięci, typ i wiele innych. Nie mam wątpliwości, że wtyczka okaże się pomocna dla użytkowników zainteresowanych IoT (Internetem rzeczy) lub programujących. Nie można zapomnieć o tym, że to nowość w społeczności Jailbreak i pierwsza wtyczka odblokowująca być może jedną z kluczowych funkcji iPhone’a.

Apple zamierza odblokować NFC w iOS 11, ale wielu użytkowników na pewno zostanie na starszej wersji ze względu na Jailbreak, a wtedy do odblokowania NFC będą potrzebowali wtyczki Limneosa. Poza tym paczka może ukazać potencjał drzemiący w tym elemencie smartfona Apple.

Obecnie NFCWriter jest kompatybilny z iPhone’em 6s i nowszym z iOS 10. Podobno autor pracuje już nad wsteczną kompatybilnością z iOS 9, ale musimy na to poczekać.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top