ios16.4 3

Nowość w iOS 16.4: automatyczne przyciemnianie migających świateł

iOS 16.4 to nadchodząca, najnowsza wersja systemu operacyjnego dla urządzeń Apple, która wprowadza wiele nowych funkcji i ulepszeń.

Jednym z ciekawszych dodatków jest możliwość automatycznego przyciemniania migających świateł w filmach wywołujących epilepsję.

Osoby z padaczką i chorobą lokomocyjną często doświadczają bólu głowy i mdłości po wystawieniu na działanie migających świateł. Dlatego właśnie w filmach i programach telewizyjnych stosuje się ostrzeżenia dotyczące efektów stroboskopowych. Jednak teraz iPhone z systemem iOS 16.4 może zadbać o to automatycznie.

Jak to działa?

Nowość w iOS 16.4: automatyczne przyciemnianie migających świateł ciekawostki ustawienia, ułatwienia dostępu, stroboskopowe efekty, przyciemnianie, padaczka, nowa funkcja, migające światła, iPhone, iOS 16.4, iOS, Film, epilepsja, choroba lokomocyjna, bezpieczenstwo, automatyczne przyciemnianie, Aktualizacja  iOS 16.4 to nadchodząca, najnowsza wersja systemu operacyjnego dla urządzeń Apple, która wprowadza wiele nowych funkcji i ulepszeń. iOS16.4

Po aktualizacji do wersji iOS 16.4, w ustawieniach ułatwień dostępu pojawił się przełącznik, który pozwala na automatyczne przyciemnianie migających i stroboskopowych świateł w filmach. Gdy ta funkcja jest włączona, urządzenie analizuje oglądany film, aby w razie potrzeby zmniejszyć jasność migających świateł.

Aby włączyć automatyczne przyciemnianie migających świateł w iOS 16.4, należy przejść do ustawień ułatwień dostępu i wybrać opcję “Ruch” w sekcji “Dostępność“. Następnie należy przesunąć przełącznik oznaczony jako “Przygaszaj rozbłyski” w położenie ON. Po aktywowaniu tej funkcji, treści wideo, które przedstawiają powtarzające się migające lub stroboskopowe światła, zostaną automatycznie przyciemnione.

Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla osób cierpiących na padaczkę i chorobę lokomocyjną, które doświadczają drgawek, bólów głowy i innych objawów po wystawieniu na działanie migających świateł. Dzięki temu ustawieniu urządzenia Apple, osoby te będą mogły bezpiecznie oglądać filmy na swoim iPhone.

Oprócz automatycznego przyciemniania migających świateł, iOS 16.4 wprowadza także wiele innych funkcji i ulepszeń, takich jak wykrywanie duplikatów w bibliotece obrazów, izolację głosu dla połączeń komórkowych, nowe emotikony czy optymalizacje pod kątem aplikacji internetowych. Jednak to właśnie funkcja przyciemniania migających świateł w filmach wywołujących epilepsję może okazać się niezwykle przydatna dla wielu użytkowników urządzeń Apple.

Nowe systemy najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu trafią do wszystkich osób posiadających kompatybilne urządzenia. Gdy tylko aktualizacje zostaną wydane oczywiście od razu damy Wam znać. Więcej na temat nowych systemów możecie przeczytać poniżej.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top