iMac z procesorem M3

Nowy iMac z procesorem M3 oficjalnie zaprezentowany

Apple oficjalnie zaprezentowało i wprowadziło do swojej oferty nowego 24-calowego iMac z procesorem M3. Ile kosztuje? Czym różni się od poprzednika?

Prezentacja nowego iMac to zdecydowanie ważne wydarzenie dla rynku komputerów typu all-in-one, szczególnie że model 24-calowy od Apple jest najchętniej kupowanym urządzeniem w tej kategorii. Firma podkreśla, że nowy iMac zyskał znaczące ulepszenia, przede wszystkim dzięki zastosowaniu nowego procesora Apple M3.

W porównaniu do MacBook Pro, które są wyposażone w bardziej zaawansowane procesory jak M3 Pro czy M3 Max, najnowszy 24-calowy iMac dostępny jest jedynie z chipem M3. Apple podkreśla jednak, że nowy procesor zapewnia dwukrotnie większą wydajność w porównaniu do poprzedniego modelu z procesorem M1. Jeśli chodzi o prędkość operacyjną w porównaniu z wcześniejszymi modelami opartymi na architekturze Intel, wyniki również robią wrażenie. Wg. danych przedstawionych przez Apple, nowy iMac jest czterokrotnie szybszy niż jego 21,5-calowy odpowiednik z procesorem Intel i 2,5 razy wydajniejszy od 27-calowego modelu również na platformie Intel.

Nowy iMac z procesorem M3 oficjalnie zaprezentowany ciekawostki wydajność, Wi-Fi 6e, Scary Fast, Rynek komputerowy, ray tracing, przedsprzedaż, procesory Apple, procesor M3, pamięć RAM, pamięć dyskowa, Nowości technologiczne, komputery, kolorystyka, iMac 24", cena, Bluetooth 5.3, Apple, all-in-one, Akcesoria  Apple oficjalnie zaprezentowało i wprowadziło do swojej oferty nowego 24-calowego iMac z procesorem M3. Ile kosztuje? Czym różni się od poprzednika? imac 2 1

Nie tylko serce komputera, ale także jego pamięć otrzymały upgrade. W nowym iMacu 24″ można zainstalować do 2 terabajtów pamięci dyskowej oraz maksymalnie 24 gigabajty pamięci RAM. Warto również zaznaczyć, że nowy model wspiera najnowsze standardy komunikacji bezprzewodowej: Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3, co zapewne będzie dodatkowym atutem dla potencjalnych nabywców.

Co do akcesoriów i estetyki, tutaj nie zaszły większe zmiany. Apple, znane z dbałości o detale i koordynację kolorystyczną swoich produktów, oferuje akcesoria w kolorach, które będą pasować do wyglądu iMaca. Sam komputer jednak nie otrzymał nowych wersji kolorystycznych i pozostaje dostępny w dotychczasowej palecie.

Nowy iMac z procesorem M3 oficjalnie zaprezentowany ciekawostki wydajność, Wi-Fi 6e, Scary Fast, Rynek komputerowy, ray tracing, przedsprzedaż, procesory Apple, procesor M3, pamięć RAM, pamięć dyskowa, Nowości technologiczne, komputery, kolorystyka, iMac 24", cena, Bluetooth 5.3, Apple, all-in-one, Akcesoria  Apple oficjalnie zaprezentowało i wprowadziło do swojej oferty nowego 24-calowego iMac z procesorem M3. Ile kosztuje? Czym różni się od poprzednika? iMac

Jednym z bardziej interesujących dodatków jest sprzętowa akceleracja dla ray tracingu, co może być szczególnie atrakcyjne dla osób zajmujących się grafiką komputerową lub grami. Możliwość realizacji bardziej zaawansowanych obliczeń graficznych w czasie rzeczywistym jest ważnym krokiem w przyszłość i pozwala spodziewać się jeszcze bardziej realistycznych efektów wizualnych.

Ceny nowego 24-calowego iMaca zaczynają się od 7 499 zł, a urządzenie będzie dostępne do zakupu od przyszłego tygodnia. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać, firma uruchomiła już możliwość składania zamówień w przedsprzedaży.

Ogólnie rzecz biorąc, najnowszy iMac z procesorem M3 zapowiada się jako istotny krok naprzód w ofercie Apple, zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy potrzebują zaawansowanych funkcji i większej mocy obliczeniowej w kompaktowej formie. Warto również podkreślić, że Apple kontynuuje swoją strategię zastępowania procesorów Intel własnymi chipami, co do tej pory zdaje się być dla firmy korzystną drogą rozwoju.

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 188

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top