iphone15promax 1

Peryskopowy aparat tylko w iPhone 15 Pro Max

Według najnowszych informacji od Ming-Chi Kuo, aparat peryskopowy, który będzie dostępny tylko w iPhone 15 Pro Max, będzie produkowany przez firmę Largan.

To dość ciekawa wiadomość dla miłośników fotografii, ponieważ peryskopowy obiektyw pozwala na dalsze powiększanie bez utraty jakości, co oznacza, że zdjęcia będą wyglądać lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Już od początku 2020 roku pojawiały się plotki o tym, że iPhone otrzyma peryskopową soczewkę. Kuo początkowo powiedział, że ten typ obiektywu będzie dostępny w iPhone 14 Pro, ale ostatnio stwierdził, że zadebiutuje on wyłącznie w iPhone 15 Pro Max. Zdaniem analityków Jeffa Pu, również może tak się stać.

Peryskopowy aparat tylko w iPhone 15 Pro Max

Peryskopowy aparat tylko w iPhone 15 Pro Max ciekawostki teleobiektyw, technologia, peryskopowy aparat, obiektyw peryskopowy, modele iPhone'a, Ming-Chi Kuo, Largan, kamera, Jeff Pu, iphone 15 pro max, iPhone, innowacje, fotografie, Apple, aparat szerokokątny, 8K  Według najnowszych informacji od Ming-Chi Kuo, aparat peryskopowy, który będzie dostępny tylko w iPhone 15 Pro Max, będzie produkowany przez firmę Largan. aparat

System peryskopowy działa w taki sposób, że światło wpadające do teleobiektywu jest odbijane przez lustro ustawione pod kątem w kierunku czujnika obrazu aparatu. Zmiana kierunku, w którym rozchodzi się światło, umożliwia dłuższe „złożenie” teleobiektywu wewnątrz telefonu, co pozwala użytkownikom na jeszcze większe powiększenie bez utraty jakości.

Jednak analityk Kuo zwrócił uwagę na dwa zagrożenia, na które narażeni są dostawcy obiektywów do aparatów fotograficznych Apple. Po pierwsze, wysoki poziom zapasów prowadzi do słabszego niż oczekiwano drugiego kwartału, a po drugie, brak możliwości czerpania zysków z obiektywów do aparatów peryskopowych. Według Kuo, średnia cena sprzedaży dostarczanych obiektywów peryskopowych Largana wynosi około 4 USD (łącznie z pryzmatami), co jest znacznie niższe niż konsensus rynkowy wynoszący od 4,5 do 5 USD lub więcej. Z tego powodu Largan może mieć problem z czerpaniem zysków z tych obiektywów.

Co ciekawe, Kuo przewiduje również, że w przyszłości obiektyw peryskopowy będzie stosowany w modelach iPhone 16 Pro. Wtedy cena komponentu będzie jeszcze niższa, co negatywnie wpłynie na dostawców soczewek. Apple ma tendencję do oddzielania modeli standardowych i Pro, rezerwując niektóre funkcje dla tych ostatnich, więc można przypuszczać, że peryskopowy obiektyw będzie dostępny tylko dla modelu Pro.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top