iphone13pro

Połowa smartfonów sprzedawanych w Ameryce Północnej to…

Z nowego raportu opublikowanego przez firmę Canalys wynika, że w pierwszym kwartale 2022 roku iPhone’y stanowiły połowę wszystkich smartfonów sprzedawanych w Ameryce Północnej.

Udział w rynku na poziomie 51% dzięki dobrym wynikom iPhone’a 13.

Połowa smartfonów sprzedawanych w Ameryce Północnej to... ciekawostki iPhone, ameryka polnocna  Z nowego raportu opublikowanego przez firmę Canalys wynika, że w pierwszym kwartale 2022 roku iPhone'y stanowiły połowę wszystkich smartfonów sprzedawanych w Ameryce Północnej. iphone13 1

“Rynek smartfonów w Ameryce Północnej był wspierany głównie przez silny wzrost firmy Apple” – powiedział Brian Lynch, analityk z firmy Canalys. “W tym kwartale kluczowym czynnikiem była duża popularność iPhone’a 13. Wobec niepewności globalnego popytu firma Apple, po priorytetowym potraktowaniu innych regionów w IV kw. 2021 r., przeniosła więcej urządzeń do Ameryki Północnej, co pozwoliło jej zaspokoić wyższy popyt i zrealizować zaległe zamówienia z poprzedniego kwartału.”

Firma Canalys podała również, że najnowszy iPhone SE, mimo że nie jest wyposażony w technologię mmWave, otworzy drzwi do wzrostu rynku w nadchodzących kwartałach, zwłaszcza wśród użytkowników systemu Android.

W sumie w pierwszym kwartale 2022 roku sprzedaż smartfonów w Ameryce Północnej wyniosła 39 milionów sztuk. Udział firmy Apple w rynku wzrósł o 19% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniósł 51%. Samsung odnotował wzrost o 1% i zdobył 27% udziału w rynku dzięki nowym urządzeniom z serii S i A.

W ubiegłym roku udział firmy Apple w rynku wynosił 45%, a liczba sprzedanych iPhone’ów – 16,9 miliona. Tym razem w pierwszym kwartale roku firma dostarczyła 19,9 miliona iPhone’ów. Za Apple i Samsungiem plasują się Lenovo, TCL i Google.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry