Prawo jazdy i dowód osobisty w Wallet dostępne dla mieszkańców Arizony ciekawostki prawo jazdy w iPhone, cyfrowe dokumenty w iPhone  Firma Apple ogłosiła, że Arizona jest pierwszym stanem w USA (i w ogóle), który obsługuje prawa jazdy i cyfrowe dowody tożsamości w aplikacji Wallet na iPhone i Apple Watch. prawojazdy 1300x700

Prawo jazdy i dowód osobisty w Wallet dostępne dla mieszkańców Arizony

Firma Apple ogłosiła, że Arizona jest pierwszym stanem w USA (i w ogóle), który obsługuje prawa jazdy i cyfrowe dowody tożsamości w aplikacji Wallet na iPhone i Apple Watch.

Od dziś mieszkańcy Arizony mogą dodawać swoje prawo jazdy i dowód osobisty do aplikacji Wallet. Oznacza to, że wystarczy zbliżyć iPhone’a lub Apple Watch do obsługiwanych punktów, takich jak punkty kontroli bezpieczeństwa na międzynarodowym lotnisku w Phoenix i innych portach lotniczych w USA.

Inne stany USA, w tym Kolorado, Hawaje, Missisipi i Ohio, a także Puerto Rico, również wkrótce zaczną obsługiwać dokumenty cyfrowe w aplikacji Wallet App.

“Cieszymy się na współpracę z kolejnymi stanami i TSA w celu udostępnienia użytkownikom w USA dokumentów tożsamości w portfelu” – powiedziała Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay i Apple Wallet.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy ta funkcja zostanie wprowadzona poza Stanami Zjednoczonymi. Dokumenty cyfrowe w aplikacji Wallet są dostępne na telefonie iPhone 8 i nowszych modelach z systemem iOS 15.4, a także na zegarku Apple Watch Series 4 lub nowszych wersjach z systemem watchOS 8.4.

Prawo jazdy i dowód osobisty w Wallet dostępne dla mieszkańców Arizony ciekawostki prawo jazdy w iPhone, cyfrowe dokumenty w iPhone  Firma Apple ogłosiła, że Arizona jest pierwszym stanem w USA (i w ogóle), który obsługuje prawa jazdy i cyfrowe dowody tożsamości w aplikacji Wallet na iPhone i Apple Watch. prawojazdy 1

Aby dodać dokument wystarczy dotknąć przycisku “+” w aplikacji Wallet i postępować zgodnie z instrukcjami. System poprosi o zrobienie sobie zdjęcia, które następnie zostanie bezpiecznie przesłane do państwa wydającego w celu weryfikacji tożsamości. Jako dodatkowe zabezpieczenie przed oszustwami, firma Apple zapowiada, że podczas procesu konfiguracji użytkownicy będą proszeni o wykonanie serii ruchów twarzy i głowy. Apple twierdzi, że każdy stan jest odpowiedzialny za weryfikację i zatwierdzenie wniosku użytkownika.

Proces składania dokumentu jest również podobny do tego, który ma miejsce w przypadku kart kredytowych, aczkolwiek posiada szereg dodatkowych zabezpieczeń.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top