SpyBuster pomoże Ci pozbyć się rosyjskich aplikacji z Mac ciekawostki SpyBuster darmowa aplikacja na mac, SpyBuster co to jest, SpyBuster, skad pobrac SpyBuster  Ukraińska firma programistyczna MacPaw opracowała aplikację dla komputerów Mac, która umożliwia użytkownikom sprawdzenie, czy ich dane są przechowywane na rosyjskich serwerach i czy w związku z tym mogą być dostępne dla władz tego kraju. SpyBuster 1300x700

SpyBuster pomoże Ci pozbyć się rosyjskich aplikacji z Mac

Ukraińska firma programistyczna MacPaw opracowała aplikację SpyBuster dla komputerów Mac, która umożliwia użytkownikom sprawdzenie, czy ich dane są przechowywane na rosyjskich serwerach i czy w związku z tym mogą być dostępne dla władz tego kraju.

MacPaw to firma produkująca oprogramowanie, która na przestrzeni lat stworzyła między innymi tak znane tytuły dla użytkowników komputerów Mac, jak Setapp i CleanMyMac X. Wszystkie te aplikacje nadal działają pomimo inwazji Rosji. Teraz firma postanowiła udostępnić wszystkim użytkownikom komputerów Mac narzędzie, które od dawna było używane wewnętrznie ze względów bezpieczeństwa.

SpyBuster to bezpłatna aplikacja, którą użytkownicy mogą wykorzystać do przeskanowania swojego systemu MacOS i sprawdzenia, czy są na nim zainstalowane rosyjskie lub białoruskie aplikacje, a także czy dane są wysyłane do serwerów w tych krajach.

SpyBuster pomoże Ci pozbyć się rosyjskich aplikacji z Mac ciekawostki SpyBuster darmowa aplikacja na mac, SpyBuster co to jest, SpyBuster, skad pobrac SpyBuster  Ukraińska firma programistyczna MacPaw opracowała aplikację dla komputerów Mac, która umożliwia użytkownikom sprawdzenie, czy ich dane są przechowywane na rosyjskich serwerach i czy w związku z tym mogą być dostępne dla władz tego kraju. SpyBuster onetech

Informacje te są ważne, ponieważ – jak wyjaśnia MacPaw – zgodnie z rosyjskim prawem władze mogą zmusić lokalne serwery do przekazania wszelkich połączeń głosowych, danych, zdjęć i wiadomości tekstowych z ostatnich sześciu miesięcy. Te same przepisy wymagają, by metadane dotyczące tych informacji, takie jak czas i miejsce, były dostępne przez trzy lata, jeśli są przechowywane na rosyjskim serwerze.

Oprócz identyfikowania rosyjskiego lub białoruskiego oprogramowania, SpyBuster pozwala użytkownikom na blokowanie wszystkich danych wysyłanych do serwerów w obu krajach. Wyniki skanowania są przetwarzane i przechowywane lokalnie na urządzeniu użytkownika i nie są udostępniane firmie MacPaw.

Program SpyBuster można pobrać za darmo z tego łącza.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top