macbookpro10

Problemy z jasnością na MacBook Pro 2021 i Pro Display XDR: Apple wyjaśnia, jak je naprawić

Jak wynika z wpisu na oficjalnej stronie Apple, ekrany w MacBook Pro 2021 i Pro Display XDR potrafią samodzielnie ograniczać swoją jasność. Dlaczego tak się dzieje i jak rozwiązać ten problem?

Dzieje się tak, gdy wyświetlacze zaczną się przegrzewać. Temperatura ekranu może wzrosnąć z kilku powodów. Po pierwsze przy wyświetlaniu bardzo jasnych treści przez długi czas. Na przykład podczas oglądania wideo HDR. A po drugie, przy zbyt wysokiej temperaturze w pomieszczeniu. Częściej jednak w przypadku przegrzania wyświetlacza kilka czynników musi zbiegać się jednocześnie.

Problemy z jasnością na MacBook Pro 2021 i Pro Display XDR: Apple wyjaśnia, jak je naprawić ciekawostki przegrzewajacy sie ekran, MacBook Pro 2021  Jak wynika z wpisu na oficjalnej stronie Apple, ekrany w MacBook Pro 2021 i Pro Display XDR potrafią samodzielnie ograniczać swoją jasność. Dlaczego tak się dzieje i jak rozwiązać ten problem? appledisplay

Jeśli ekran MacBooka Pro 2021 lub Pro Display XDR jest zbyt gorący, przełączy się on w tryb niskiego zużycia energii, a na pasku menu lub w Centrum sterowania pojawi się wskaźnik.

Aby obniżyć temperaturę ekranów w MacBooku Pro 2021 lub Pro Display XDR , Apple oferuje kilka opcji:

  • Tymczasowo zamknij wszystkie aplikacje intensywnie korzystające z komputera Mac.
  • Obniż ogólną temperaturę w pomieszczeniu.
  • Zamknij okna z zawartością HDR.
  • Tymczasowo uśpij Maca.

Jeśli problem z przegrzewaniem się ekranów w MacBooku Pro 2021 i Pro Display XDR występuje w pomieszczeniach, w których temperatura nie wzrasta powyżej 25 stopni, to Apple zaleca użytkownikom skontaktowanie się z autoryzowanym serwisem.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top