iphone2g

Programista przenosi oryginalny system operacyjny iPhone’a na komputer

Deweloperowi mobilnemu, Martijnowi „devos50 ” de Vos, udało się niedawno emulować oryginalny iPhone OS w wersji 1.0 z iPoda touch pierwszej generacji na komputerze z QEMU.

Apple utrzymuje swoje systemy operacyjne (nawet te starsze) dość zamknięte — i nie bez powodu, biorąc pod uwagę, że firma szczyci się tym, że jest dostawcą niezrównanej prywatności i bezpieczeństwa. Chociaż dość łatwo jest uruchomić system macOS na komputerach innych niż Apple ( i odwrotnie ), emulowanie systemu iOS na jednym jest praktycznie niespotykane. A przynajmniej tak było.

Zajęło to ponad rok, ale de Vos był ostatecznie w stanie emulować iPhone OS 1.0 przy użyciu QEMU, open-source platformy wirtualizacji dla emulacji całego systemu, który jest dostępny na Windows, macOS, Linux, a niektóre inne platformy UNIX.

Deweloper zauważył, że jego przełom jest prawdopodobnie pierwszym przypadkiem, kiedy ktoś emulował system operacyjny iPhone’a przy użyciu narzędzi open-source.

Programista przenosi oryginalny system operacyjny iPhone'a na komputer ciekawostki   Deweloperowi mobilnemu, Martijnowi „devos50 ” de Vos, udało się niedawno emulować oryginalny iPhone OS w wersji 1.0 z iPoda touch pierwszej generacji na komputerze z QEMU. ipod touch

Według de Vosa, wybrał on na cel iPhone OS 1.0, ponieważ ma prymitywne (jak na dzisiejsze czasy) zabezpieczenia i mniejszą ich liczbę.

“Współczesne urządzenia Apple zawierają wiele dodatkowych komponentów sprzętowych, takich jak silniki neuronowe, bezpieczne enklawy i różnorodne czujniki, które sprawią, że emulacja takich urządzeń będzie znacznie trudniejsza i bardziej czasochłonna” – wyjaśnił deweloper.

Co więcej, wybrał wersję iPhone OS 1.0, którą Apple wydało dla iPoda touch, ponieważ miał mniej sprzętu do emulacji niż iPhone. de Vos powiedział, że emulacja komponentów sprzętowych była najtrudniejszą częścią projektu, a to byłoby tylko bardziej podstępne, gdyby zdecydował się na emulację wersji iPhone zamiast.

Emulacja była funkcjonalna w przeważającej części. Nawigacja za pomocą myszy i klawiatury działa bez zarzutu, a większość preinstalowanych na iPhone OS 1.0 aplikacji działa równie dobrze. Chociaż istnieją pewne scenariusze, które mogą spowodować emulator do awarii, to jest dość imponujące, aby zobaczyć wersję iOS jest emulowany na innej platformie.

Nie, że jest to łatwe, ale jeśli jesteś zainteresowany próbuje emulować iPhone OS 1.0, de Vos wyjaśnia dokładnie, jak to zrobić w swoim blogu. Po zdobyciu iPhone OS 1.0, deweloper ustawił swoje cele na emulację iPhone OS 2.1 z drugiej generacji iPoda touch.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top