iphone15pro

Rewolucja w wadze: iPhone 15 Pro i Pro Max będą rekordowo lekkie!

Według najnowszych informacji nadchodzące modele iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max zaoferują znaczącą zmianę w kwestii wagi.

Te flagowe smartfony Apple mają być o około 10% lżejsze niż ich bezpośredni poprzednicy, co zapowiada interesujący zwrot w trendach dotyczących smartfonów tej firmy. Mark Gurman, znany dziennikarz specjalizujący się w technologiach, podał te informacje w jednym z ostatnich wydań Bloomberga.

Waga iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max

Rewolucja w wadze: iPhone 15 Pro i Pro Max będą rekordowo lekkie! ciekawostki waga smartfonów, tytanowa ramka, Mark Gurman, iphone 15 pro max, iphone 15 pro, Bloomberg, Apple Według najnowszych informacji nadchodzące modele iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max zaoferują znaczącą zmianę w kwestii wagi. iPhone15Pro 1 1

Jeżeli prognozy Gurmanna się potwierdzą, model iPhone 15 Pro będzie ważył w okolicach 185 gramów. Wprowadzi to model na listę najlżejszych smartfonów Apple od czasów iPhone’a XS, co jest na pewno ciekawą zmianą.

Oto kilka danych dotyczących wagi wcześniejszych flagowych modeli dla kontekstu:

 • iPhone X: 174 g
 • iPhone XS: 177 g
 • iPhone 11 Pro: 188 g
 • iPhone 12 Pro: 189 g
 • iPhone 13 Pro: 203 g
 • iPhone 14 Pro: 206 g

W odniesieniu do wersji Pro Max, sytuacja wygląda bardzo podobnie. Prognozowana waga iPhone 15 Pro Max wynosi około 216 gramów, co również będzie stanowiło znaczący spadek w porównaniu do jego poprzedników.

Dla porównania:

 • iPhone XS Max: 208 g
 • iPhone 11 Pro Max: 226 g
 • iPhone 12 Pro Max: 228 g
 • iPhone 13 Pro Max: 238 g
 • iPhone 14 Pro Max: 240 g

Choć nowe iPhone’y Pro nie będą najlżejszymi smartfonami na rynku, z pewnością staną się jednymi z najlżejszych w swojej klasie. Trend wzrostu wagi dotyczył bowiem nie tylko smartfonów Apple’a, ale również innych producentów.

Jednym z kluczowych elementów, które mają wpłynąć na redukcję wagi, jest przypuszczalne zastosowanie ramki wykonanej z tytanu. Materiał ten jest znany ze swojej wytrzymałości i lekkości, co może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania urządzenia, zwłaszcza w kontekście coraz większych wymiarów i licznych funkcji, które smartfony obecnie oferują.

Czy niższa waga oznacza kompromisy w innych aspektach, jak na przykład trwałość baterii czy wytrzymałość konstrukcji? Tego jeszcze nie wiemy. Jednak zmiana i pójście w kierunku lżejszych modeli może być odpowiedzią Apple na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na urządzenia bardziej przenośne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Ostateczne potwierdzenie tych informacji uzyskamy zapewne podczas wtorkowego wydarzenia, ale jeżeli  powyższe doniesienia są prawdziwe, może to być interesujący moment dla przyszłości smartfonów Apple.

Jak zatem widzicie, jeśli najnowsze prognozy okażą się trafne, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą stanowiły istotny krok w kierunku odwrócenia trendu zwiększania wagi smartfonów. Być może jest to początek nowej ery w dziedzinie przenośnych urządzeń od giganta z Cupertino.

Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 153

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top