magsafe

Apple opracowuje nową baterię MagSafe, która może ładować dwa iPhone’y jednocześnie

Apple planuje zaktualizować swoją gamę akcesoriów, w tym wprowadzenie nowej baterii MagSafe zdolnej do jednoczesnego ładowania dwóch iPhone’ów.

Mark Gurman z Bloomberga, znany z niezwykle precyzyjnych prognoz dotyczących produktów Apple, podzielił się tą informacją w najnowszym odcinku podcastu The MacRumors Show. Gurman zauważył, że firma z Cupertino dąży do standardyzacji portów USB-C we wszystkich swoich akcesoriach, co odzwierciedla tendencję do rezygnacji z własnego portu Lightning w najnowszej serii iPhone’a 15.

Ten potencjalny krok mógłby stanowić znaczący przełom, podobny do przejścia na port Lightning w 2012 roku. W tym kontekście spodziewane są również zmiany w linii AirPods i innych akcesoriach dedykowanych komputerom Mac. Oczekuje się, że proces zmian będzie postępował w szybkim tempie, z planowanym wdrożeniem nowych standardów już w przyszłym roku.

Apple opracowuje nową baterię MagSafe, która może ładować dwa iPhone'y jednocześnie ciekawostki magsafe, ładowanie dwóch iPhone, iPhone  Apple planuje zaktualizować swoją gamę akcesoriów, w tym wprowadzenie nowej baterii MagSafe zdolnej do jednoczesnego ładowania dwóch iPhone'ów. magsafe

Co więcej, istnieje duża szansa na odświeżenie linii produktów MagSafe. Apple zamierza prawdopodobnie wprowadzić nową wersję MagSafe Duo z portem USB-C. O ile jeszcze nie ma oficjalnej informacji, to Gurman sugeruje, że ta aktualizacja mogłaby zostać zaprezentowana podczas nadchodzącego wydarzenia Apple “Wonderlust”, które odbędzie się 12 września.

Jednak najbardziej intrygującą częścią informacji jest opracowanie nowego zestawu baterii MagSafe, który jest w fazie rozwoju. Ta innowacja umożliwiałaby użytkownikom łączenie kilku zestawów baterii, umożliwiając jednoczesne ładowanie wielu urządzeń. Przykładowo, użytkownik mógłby naładować dwa iPhone’y równocześnie, umieszczając je po obu stronach zestawu baterii. Co więcej, nowy zestaw baterii MagSafe będzie również wyposażony w port USB-C, co jest zgodne z ogólną strategią firmy w kierunku standardyzacji tego portu.

Niezależnie od powyższych, Gurman podzielił się także swoimi przemyśleniami na temat AirPods Pro. Według niego, nowe AirPods Pro z portem USB-C na etui ładującym nie będą traktowane jako “AirPods Pro trzeciej generacji”. Zamiast tego, prawdziwa, znacząca aktualizacja serii AirPods Pro ma miejsce dopiero w nadchodzących latach, prawdopodobnie w 2024 lub na początku 2025 roku.

W kontekście powyższych informacji, można zauważyć, że Apple stawia na spójność i kompatybilność w swoim ekosystemie produktów. Wprowadzenie portu USB-C we wszystkich akcesoriach i produktach ma potencjał zwiększyć funkcjonalność i ułatwić życie użytkownikom, którzy korzystają z różnych urządzeń Apple. Nowa generacja baterii MagSafe z opcją jednoczesnego ładowania wielu urządzeń również wpisuje się w tę filozofię, oferując dodatkowy poziom wygody dla użytkowników.

Apple nie potwierdziło jeszcze żadnych z tych informacji, ale ich realizacja mogłaby znacząco wpłynąć na sposób, w jaki korzystamy z produktów firmy. Ostateczne potwierdzenie lub zaprzeczenie tych doniesień poznamy prawdopodobnie już w najbliższym czasie, być może już podczas nadchodzącego wydarzenia “Wonderlust”.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 143

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top