Samsung

Samsung przygotowuje się do produkcji ekranów OLED dla iPada i Maca

Samsung planuje zbudować w Korei Południowej nową linię produkcyjną, na której będą powstawać wyświetlacze OLED przeznaczone do tabletów i notebooków Apple.

Jak donosi The Elec, firma Apple planuje wypuścić pierwsze modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED w 2024 roku, a głównym dostawcą paneli będzie Samsung.

Z tego powodu południowokoreańska firma już przygotowuje się do uruchomienia nowych linii produkcyjnych w swoim kraju, aby być gotową do dostarczania paneli OLED dla Apple, nie tylko do iPada, ale także do przyszłych MacBooków. Premiera pierwszego laptopa firmy Apple z wyświetlaczem OLED jest spodziewana w 2025 roku.

Samsung przygotowuje się do produkcji ekranów OLED dla iPada i Maca ciekawostki Samsung, macbook z oled, ipad z ekranem oled  Samsung planuje zbudować w Korei Południowej nową linię produkcyjną, na której będą powstawać wyświetlacze OLED przeznaczone do tabletów i notebooków Apple. macbook2

Obecnie firma Apple używa głównie wyświetlaczy mini-LED w iPadach i MacBookach, więc technologia OLED na tak dużych ekranach byłaby kolejnym krokiem. W przeciwieństwie do wyświetlaczy mini-LED, panele OLED wykorzystują samo emitujące światło piksele i nie wymagają podświetlenia, dzięki czemu poprawiają współczynnik kontrastu i żywotność baterii.

Firma Apple stosuje już ekrany OLED w najnowszych wersjach iPhone’ów i zegarka Apple Watch.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top