Siliqua - pierwsza wtyczka systemowa stworzona z myślą o Apple AirPods cydia-i-jailbreak Siliqua, Cydia, AirPods  Nie mam wątpliwości, że pierwsze bezprzewodowe słuchawki Apple są popularne, nawet sam producent ma problemy z zaspokojeniem żądzy posiadania ich przez użytkowników urządzeń mobilnych. airpods3

Siliqua – pierwsza wtyczka systemowa stworzona z myślą o Apple AirPods

Nie mam wątpliwości, że pierwsze bezprzewodowe słuchawki Apple są popularne, nawet sam producent ma problemy z zaspokojeniem żądzy posiadania ich przez użytkowników urządzeń mobilnych.

Wygląda na to, że użytkownicy będą mogli ustawić działanie słuchawek za pomocą wtyczki dostępnej w Cydii. LaughingQuoll pracuje obecnie nad Siliqua, która pozwala na dodanie nowych form użytkowania słuchawek. Obecnie rozszerzenie będzie mogło zmienić operację słuchawek będących w uszach użytkownika. Podwójne stuknięcie na jedną ze słuchawek spowoduje, że użytkownik wybierze kolejny utwór, a czterokrotne zatrzyma lub rozpocznie odtwarzanie.

Siliqua - pierwsza wtyczka systemowa stworzona z myślą o Apple AirPods cydia-i-jailbreak Siliqua, Cydia, AirPods  Nie mam wątpliwości, że pierwsze bezprzewodowe słuchawki Apple są popularne, nawet sam producent ma problemy z zaspokojeniem żądzy posiadania ich przez użytkowników urządzeń mobilnych. Siliqua Preferences Pane 593x372

Siliqua po instalacji jest dostępna w panelu preferencji i stamtąd możemy włączyć/wyłączyć wtyczkę i gesty. Pewnie wydaje wam się, że to niewiele, ale obecnie wtyczka jest w fazie testów, a wraz z kolejnymi aktualizacjami powinniśmy dostać nowe funkcje/gesty. W stabilnej wersji możemy się spodziewać:

  • wykorzystania aktywatora podczas używania AirPods
  • dodanie wielu akcji do jednego gestu
  • wyświetlania informacji o słuchawkach w Centrum Sterowania
  • więcej akcji dla podwójnego stuknięcia (wymieszanie utworów, przewijanie do tyłu, ponowne odtworzenie utworu, przewinięcie o 15s)
  • kolejnego podwójnego stuknięcia do wywołania jednej akcji po drugiej

Rozszerzenie będzie współpracowało z wieloma urządzeniami audio wyposażonymi w Bluetooth i przycisk uruchamiający Siri. Niestety nie wszystkie urządzenia będą kompatybilne, a wtyczka najlepiej poradzi sobie z obsługą AirPods. Warto nadmienić, że Siliqua będzie kompatybilna z iOS 9 i 10.

Wersję testową możecie pobrać z repozytorium autora , wystarczy dodać repo.laughingquoll.net do źródeł w Cydii.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top