tabletki 1

Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone i Apple Watch

Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone i Apple Watch: Jak działa i jak skonfigurować. Nie wiesz? To dobrze trafiłeś. Oto nasz poradnik.

W iOS 16 Apple wprowadził nową funkcję śledzenia leków w aplikacji Zdrowie na iPhone. Dzięki tej funkcji możemy rejestrować i śledzić zażywanie leków oraz otrzymywać przypomnienia o ich zażyciu na czas. Jest to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala nam lepiej zarządzać naszym zdrowiem.

Poniżej  krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji i korzystania z funkcji śledzenia przyjmowanych leków na iPhone i Apple Watch.

Dlaczego śledzenie przyjmowanych leków jest ważne?

Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone i Apple Watch poradniki, ciekawostki Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone, Śledzenie przyjmowanych leków na Apple Watch, jak śledzić przyjmowane leki, jak skonfigurować Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone, 2024 Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone i Apple Watch: Jak działa i jak skonfigurować. Nie wiesz? To dobrze trafiłeś. Oto nasz poradnik. leki1

Śledzenie i rejestrowanie leków jest niezwykle istotne, zarówno dla osób przyjmujących leki na receptę, jak i dla tych stosujących suplementy diety czy leki bez recepty. Dlaczego? Istnieje kilka powodów:

 • Bezpieczeństwo: Zbyt duża lub zbyt mała ilość leków w organizmie może być niebezpieczna dla naszego zdrowia. Rejestrowanie leków pozwala nam uniknąć przypadkowych przedawkowań lub pominięć dawek.
 • Efektywność leczenia: Każdy organizm jest inny, dlatego sposób, w jaki nasze ciało reaguje na leki, również może się różnić. Rejestrowanie leków pozwala nam śledzić, jak dobrze dany lek działa na nasz organizm i czy należy wprowadzić jakieś zmiany w dawce czy częstotliwości przyjmowania.
 • Zapamiętywanie dawek: Często zdarza się, że zapominamy, czy już przyjęliśmy daną dawkę leku, zwłaszcza jeśli przyjmujemy wiele różnych leków. Rejestrowanie leków pozwala nam łatwo sprawdzić, kiedy ostatnio przyjęliśmy dawkę i czy nadszedł już czas na kolejną.

Teraz, gdy wiemy, dlaczego śledzenie leków jest ważne, przejdźmy do konfiguracji funkcji śledzenia leków na iPhone i Apple Watch.

Konfiguracja funkcji śledzenia przyjmowanych leków na iPhone

Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone i Apple Watch poradniki, ciekawostki Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone, Śledzenie przyjmowanych leków na Apple Watch, jak śledzić przyjmowane leki, jak skonfigurować Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone, 2024 Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone i Apple Watch: Jak działa i jak skonfigurować. Nie wiesz? To dobrze trafiłeś. Oto nasz poradnik. zdrowie

Aby skonfigurować funkcję śledzenia leków na iPhone, wykonaj poniższe kroki:

 • Otwórz aplikację Zdrowie na swoim iPhone.
 • Dotknij zakładki “Przeglądaj” znajdującej się na dolnym pasku nawigacyjnym.
 • Wybierz kategorię “Leki” z listy dostępnych kategorii zdrowia.
 • Następnie dotknij przycisku “Dodaj lek”.
 • Możesz dodać lek na dwa sposoby: za pomocą aparatu lub ręcznie.
 • Na kolejnym ekranie wybierz rodzaj leku, np. kapsułka, krem, inhalator itp.
 • Następnie dodaj moc leku. Jeśli nie jesteś pewien, dotknij przycisku “Pomiń”.
 • Teraz dodaj harmonogram przyjmowania leku. Możesz ustawić, czy lek należy przyjmować codziennie, w określone dni tygodnia lub w razie potrzeby. Dodaj również czasy przyjmowania leku.
 • Wybierz kształt kapsułki oraz jej kolor.
 • Przejrzyj dodane szczegóły i upewnij się, że wszystko jest poprawnie wprowadzone.
 • Jeśli chcesz, możesz dodać uwagi dotyczące leku, np. zalecenia lekarza dotyczące przyjmowania leku na czczo.
 • Kiedy wszystko jest gotowe, dotknij przycisku “Gotowe”.

Gratulacje! Pomyślnie skonfigurowałeś funkcję śledzenia leków na swoim iPhone. Teraz, gdy nadejdzie czas zażycia leku, otrzymasz powiadomienie.

Rejestracja przyjętych leków na iPhone

Kiedy otrzymasz powiadomienie o zażyciu leku, możesz go zarejestrować w aplikacji Zdrowie na iPhone. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. W momencie otrzymania powiadomienia, otwórz je.
 2. Dotknij przycisku “Zarejestruj”.
 3. Twój iPhone zarejestruje dawkę leku, liczbę przyjętych jednostek oraz czas przyjęcia leku.

Jeśli chcesz zarejestrować pojedynczy lek, możesz to zrobić, przewijając listę leków w aplikacji Zdrowie, dotykając odpowiedniego leku i wybierając opcję “Zarejestruj”.

Rejestrowanie leków na iPhone jest niezwykle proste i wygodne. Dzięki temu narzędziu możemy dokładnie śledzić nasze leki i zapewnić sobie bezpieczne i skuteczne leczenie.

Korzystanie z funkcji śledzenia leków na Apple Watch

Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone i Apple Watch poradniki, ciekawostki Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone, Śledzenie przyjmowanych leków na Apple Watch, jak śledzić przyjmowane leki, jak skonfigurować Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone, 2024 Śledzenie przyjmowanych leków na iPhone i Apple Watch: Jak działa i jak skonfigurować. Nie wiesz? To dobrze trafiłeś. Oto nasz poradnik. AppleWatchSeries9 1

Jeśli posiadasz Apple Watch, możesz również korzystać z funkcji śledzenia leków na tym urządzeniu. Oto, jak to zrobić:

 • Na swoim Apple Watch otwórz aplikację “Leki”.
 • Wybierz odpowiedni lek z listy.
 • Dotknij przycisku “Dodaj jako przyjęty”, aby zarejestrować przyjęcie leku. Jeśli lek nie został przyjęty, dotknij przycisku “Pomiń”.

Rejestracja przyjętych leków na Apple Watch jest szybka i prosta. Dzięki temu możemy śledzić nasze leki nawet bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni.

Wyświetlanie historii przyjmowania leków na iPhone

Jeśli chcesz sprawdzić historię przyjmowania leków na swoim iPhone, wykonaj poniższe kroki:

 1. Otwórz aplikację Zdrowie na swoim iPhone.
 2. Dotknij zakładki “Przeglądaj” znajdującej się na dolnym pasku nawigacyjnym.
 3. Wybierz kategorię “Leki” z listy dostępnych kategorii zdrowia.
 4. Przewiń w dół, aby zobaczyć listę zarejestrowanych leków.
 5. Dotknij wybranego leku, aby wyświetlić szczegóły oraz historię przyjmowania leku.

W ten sposób możesz w łatwy sposób śledzić historię przyjmowania leków i mieć pełną kontrolę nad swoim leczeniem.

Podsumowanie

Rejestrowanie i śledzenie leków za pomocą aplikacji Zdrowie na iPhone i Apple Watch jest niezwykle proste i wygodne. Dzięki temu narzędziu możemy dbać o swoje zdrowie, zapewniać sobie bezpieczne i skuteczne leczenie oraz unikać przypadkowych przedawkowań lub pominięć dawek.

Pamiętaj o regularnym aktualizowaniu swojej listy leków oraz rejestracji przyjmowanych dawek. Dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad swoim zdrowiem i leczeniem.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 267

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top