Krzysiek Borek07.02.2018
Wake It Up wprowadza Podnieś, aby wybudzić na starszych iPhone’ach

Podnieś, aby wybudzić to przydatna funkcja, choć osobiście jej nie używam na iPhonie 7. Nie zmienia to jednak faktu, że innym użytkownikom może się przydać, ale problem w tym, że iPhone 6 i starsze modele nie obsługują tej funkcji.

Na szczęście jest na to rada, wystarczy pobrać wtyczkę Wake It Up.

Zadaniem wtyczki jest dodanie niekompatybilnej ze starszym sprzętem funkcji i radzi sobie z tym świetnie. Jednak wg mnie ma jedną wadę, użytkownik musi samodzielnie skalibrować wtyczkę, aby wiedziała, kiedy urządzenie jest podnoszone.

Po instalacji w Ustawieniach pojawi się panel preferencji Wake It Up, tam wszystko skonfigurujecie. Można w nim włączyć lub wyłączyć wtyczkę, a także wykonać respring urządzenia po wprowadzeniu zmian w działaniu. Gdy wybierzecie respring& re configure rozpoczniecie kalibrację.

Kalibracja nie należy do najtrudniejszych operacji na świecie, wystarczy jedynie położyć sprzęt np na biurku i podnieść go (powtarzamy to parę razy). Konfiguracja przypomina pierwsze ustawienia związane z Hey Siri lub dodawaniem odcisku palca dla czytnika linii papilarnych (Touch ID).

Po poprawnej konfiguracji Wake It Up zacznie działać. Pamiętajcie jednak o dodatkowej zaporze bezpieczeństwa takiej, jak kod blokady lub odcisk palca dodany za pomocą Touch ID. Pamiętajcie również, że wykorzystywane przez wtyczkę czujniki będą negatywnie wpływać na żywotność baterii. Starsze iPhone’y nie radzą sobie najlepiej z zarządzaniem zasilaniem w momencie, gdy działają mniej zasobożerne funkcje.

Wake It Up pobierzecie z domyślnego źródła, Big Boss. Wtyczka jest obecnie kompatybilna wyłącznie z iOS 10.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS