namedrop

watchOS 10.1 dodaje obsługę NameDrop w Apple Watch

W najnowszej wersji beta systemu watchOS 10.1, użytkownicy zegarków Apple Watch zyskują dostęp do nowatorskiej funkcji o nazwie NameDrop.

Opcja, która została wprowadzona w systemie iOS 17, teraz zyskuje integrację z systemem operacyjnym zegarków Apple, umożliwiając łatwe i intuicyjne udostępnianie danych kontaktowych.

Działanie funkcji NameDrop w watchOS jest proste, ale jednocześnie skuteczne. Użytkownik, pragnący przesłać swoje dane kontaktowe, musi wejść w aplikację Kontakty na swoim Apple Watchu, a następnie wybrać swoj profil. Po wykonaniu tych kroków, opcja „Udostępnij” staje się dostępna. Po jej wybraniu, system generuje animację, która instruuje, jak przyłożyć zegarek do innego urządzenia Apple — czy to będzie kolejny Apple Watch, czy iPhone — aby rozpocząć transfer danych.

watchOS 10.1 dodaje obsługę NameDrop w Apple Watch ciekawostki wymiana danych, watchOS 10.1, Ultra 2, udostępnianie danych, Nowości, NameDrop, kontakty, komunikacja, iPhone, iOS 17, integracja, Apple Watch Series 9, Apple Watch, aktualizacje, AirDrop  W najnowszej wersji beta systemu watchOS 10.1, użytkownicy zegarków Apple Watch zyskują dostęp do nowatorskiej funkcji o nazwie NameDrop. namedrop 1

Ciekawostką jest to, że NameDrop został zintegrowany z technologią AirDrop, co ułatwia i przyspiesza cały proces przesyłania. W ramach udostępniania przez NameDrop, odbiorca otrzymuje plakat kontaktowy, zawierający imię, nazwisko oraz numer telefonu nadawcy. Aby skorzystać z tej funkcji, potrzebne są dwa urządzenia z odpowiednimi wersjami systemów: albo dwa iPhone’y z systemem iOS 17, dwa Apple Watche z systemem watchOS 10.1, albo kombinacja jednego iPhone’a z iOS 17 i jednego Apple Watcha z watchOS 10.1.

Warto również zwrócić uwagę na to, że w kodzie systemu watchOS 10.1 znaleziono ślady innej, na razie nieaktywnej funkcji o nazwie Double Tap. Póki co, jest ona dostępna jedynie w najnowszych modelach Apple Watch Series 9 i Ultra 2, ale nie została jeszcze uruchomiona. Oczekuje się, że kolejne aktualizacje mogą ją aktywować, choć na razie brakuje oficjalnych informacji na ten temat.

W skrócie: Najnowsza beta systemu watchOS 10.1 przynosi ze sobą interesujące nowości, z funkcją NameDrop na czele, co potwierdza dążenie Apple do ułatwienia komunikacji i wymiany danych między użytkownikami swoich urządzeń.

Więcej na temat wydanego wraz z watchOS 10.1 systemu iOS 17.1 i iPadOS 17.1 możecie przeczytać klikając w poniższy link.

A czy Ty już zainstalowałeś najnowszą wersję watchOS w swoim iZegarku? Daj koniecznie znać w komentarzach.

Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 124

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top