ios17.1beta1

Wszystkie nowości w iOS 17.1 beta 1

Wydana w dniu wczorajszym aktualizacja systemu iOS 17.1 beta 1 przynosi kilka istotnych zmian i usprawnień, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Jest to pierwsza wersja beta tego systemu, wydana zaledwie tydzień po oficjalnym debiucie iOS 17. Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych nowości i funkcji, które zadebiutowały w tej wersji.

Co nowego w iOS 17.1 beta 1

Wszystkie nowości w iOS 17.1 beta 1 ciekawostki Wallet, Usprawnienia systemowe, NameDrop, Książki, iOS 17.1 beta 1, dźwonki, Apple music, AirDrop  Wydana w dniu wczorajszym aktualizacja systemu iOS 17.1 beta 1 przynosi kilka istotnych zmian i usprawnień, którym warto przyjrzeć się bliżej. iOS17.1

01. Zmiany w Apple Music

Aplikacja Muzyczna doczekała się znaczących modyfikacji. Teraz umożliwia ona oznaczanie ulubionych utworów, albumów, playlist i wykonawców. Wcześniejszy system “Love” został zastąpiony nowym mechanizmem “Ulubione”. Te wybrane elementy są następnie dodawane do Twojej biblioteki muzycznej i wpływają na rekomendacje. Dodatkowo, system podpowiada, które utwory warto dodać do własnych playlist. Chociaż opcje wspólnych playlist i list ulubionych utworów nie są jeszcze dostępne, Apple zapowiada ich wdrożenie w przyszłości.

02. Usprawnienia w AirDrop

Funkcja AirDrop, służąca do przesyłania plików między urządzeniami Apple, również doświadczyła ulepszeń. Teraz możliwe jest korzystanie z AirDrop przez połączenie komórkowe, co znacząco ułatwia udostępnianie plików, gdy nie jesteś w zasięgu Wi-Fi. W menu Ustawienia wprowadzono nową opcję “Poza zasięgiem”, która umożliwia kontrolę nad tym, czy chcesz korzystać z przesyłu danych przez sieć komórkową.

03. NameDrop na Apple Watch

Integracja pomiędzy systemami watchOS 10.1 i iOS 17.1 pozwala na wykorzystanie nowej funkcji NameDrop. Umożliwia ona wymianę danych kontaktowych między Apple Watch a iPhone.

04. Dzwonki i sygnały

Choć w pierwszej wersji iOS 17 wprowadzono ponad 20 nowych dzwonków i sygnałów tekstowych, te zostały usunięte w najnowszej becie. Jest to prawdopodobnie tymczasowe i można się spodziewać ich powrotu w nadchodzących aktualizacjach. Zauważono również, że aplikacje Mail i Wiadomości odzyskały możliwość ustawienia niestandardowych dźwięków.

05. Portfel dla użytkowników z Wielkiej Brytanii

Osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii mają teraz możliwość dodawania swoich bankowych kont do aplikacji Wallet. Funkcja ta umożliwia przeglądanie sald, historii transakcji i zarządzanie płatnościami bezpośrednio z poziomu aplikacji.

06. Książki

W aplikacji Książki nazwa sekcji “Czytaj teraz” została zmieniona. Co więcej, choć zapowiadana aplikacja Dziennik nie została jeszcze wprowadzona, jej ślady można odnaleźć w kodzie systemowym, co sugeruje, że jej premiera jest już bliska.

07. Inne funkcje

Na wybranych modelach iPhone, po aktywowaniu latarki, pojawia się teraz ikona informująca o jej stanie. Dodano również wsparcie dla kontrolera Nintendo Switch N64 oraz wprowadzono opcję “Rozszerz”, która pozwala na lepsze dopasowanie tapety do ekranu.

W skrócie: iOS 17.1 beta 1 wprowadza szereg ciekawych funkcji i usprawnień, które zapowiadają interesujące zmiany w nadchodzących wersjach systemu.

Więcej na temat nowości dowiecie się z poniższego wideo, którego autorem jest Brandon Butch.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 143

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top