ipados16 1

Wewnętrzny tryb iPadOS 16 pozwala aktywować Stage Manager na wszystkich iPadach

W kodzie systemu iPadOS 16 ukryty jest wewnętrzny tryb umożliwiający aktywację Stage Managera nawet na starszych iPadach.

Stage Manager to jedna z najciekawszych nowych funkcji systemu iPadOS 16, która znacznie usprawnia wielozadaniowość na iPadzie.

Wewnętrzny tryb iPadOS 16 pozwala aktywować Stage Manager na wszystkich iPadach ciekawostki Stage Manager, ipados 16 beta 1, ipados 16  W kodzie systemu iPadOS 16 ukryty jest wewnętrzny tryb umożliwiający aktywację Stage Managera nawet na starszych iPadach. iPad

Nowy system wielozadaniowości pozwala użytkownikowi zarządzać wieloma oknami o różnych rozmiarach na jednym ekranie. Następnie można je przeciągać, przesuwać na bok lub otwierać z Docka, aby je grupować i przenosić zgodnie z potrzebami. Okno używanej aplikacji jest wyświetlane na pierwszym planie, na środku, natomiast inne otwarte aplikacje i okna pozostają po lewej stronie ekranu, ułożone w kolejności otwierania. Ponadto podczas przeciągania okna na inne okno Stage Manager automatycznie rozmieści je na ekranie, aby ułatwić dostęp do nich.

Problem w tym, że funkcja ta jest dostępna tylko w iPadach M1, ponieważ – jak wyjaśnia firma Apple – do jej optymalnego działania potrzebna jest wirtualna zamiana pamięci, a także większa moc obliczeniowa.

Kod systemu iPadOS 16 odwołuje się jednak do wewnętrznego ustawienia o nazwie “Chamois” (nazwa kodowa Stage Manager), które umożliwia korzystanie z tej funkcji nawet na iPadach innych niż M1. Odkrycie to pokrywa się z twierdzeniem Craiga Federichiego, dyrektora wykonawczego w firmie Apple, że firma Apple testowała Stage Manager na starszych iPadach, zanim zdecydowała się go nie aktywować ze względu na problemy z wydajnością.

Oczywiście nie oznacza to, że Stage Manager działa bezproblemowo na starszych iPadach, ale ukrycie tej opcji w pierwszej wersji beta systemu iPadOS 16 dla programistów sugeruje, że inżynierowie firmy nadal chcą przeprowadzać testy na iPadach innych niż M1.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry