threads

Właściciel Facebooka uruchamia własnego Twittera. Poznajcie Threads

Threads to nowa aplikacja, które właścicielem jest Mark Zuckerberg, czyli właściciel Facebooka. Co to takiego i jak działa? Wyjaśniamy!

Firma Meta Platforms Inc., gigant technologiczny, pod którego egidą znajdują się takie giganty mediów społecznościowych jak Facebook, Instagram oraz WhatsApp, po raz kolejny rozszerza swoje horyzonty, wprowadzając na rynek innowacyjną platformę o nazwie Threads. Platforma ta, z założenia mająca być konkurencją dla popularnego serwisu Twitter, skupia się na komunikacji czysto tekstowej.

Ta nowość od Mety dostępna jest już w ponad 100 krajach na całym globie. Niestety, z powodu nieustających kontrowersji dotyczących prywatności i ochrony danych, Threads nie jest jeszcze dostępny dla użytkowników z Unii Europejskiej. Przedsiębiorstwo Meta Platforms było już wcześniej kilkukrotnie zmuszone do płacenia wysokich kar finansowych za naruszenia przepisów o ochronie danych w UE, stąd decyzja o początkowym pominięciu tego rynku dla nowej platformy.

Aplikacja Threads na iPhone

Właściciel Facebooka uruchamia własnego Twittera. Poznajcie Threads ciekawostki WhatsApp, unia europejska, Twitter, Threads, prywatnosc, posty, ochrona danych, Meta Platforms, Mark Zuckerberg, konta użytkowników, komunikacja tekstowa, kary finansowe, iPhone, Instagram, Facebook, baza użytkowników  Threads to nowa aplikacja, które właścicielem jest Mark Zuckerberg, czyli właściciel Facebooka. Co to takiego i jak działa? Wyjaśniamy!
 Threads 1

Wyróżniającym momentem dla Threads było opublikowanie pierwszego posta przez Marka Zuckerberga, CEO firmy Meta i założyciela Facebooka. Ten historyczny post zyskał tysiące polubień w zaledwie kilka minut po jego publikacji.

Charakterystyczną cechą Threads jest to, że nie wymaga od użytkowników tworzenia nowych kont. Wystarczy, że są już zarejestrowani na Facebooku lub Instagramie, co umożliwia im natychmiastowe korzystanie z nowej platformy. Limit postów na Threads wynosi 500 znaków – jest to znacznie więcej, niż oferuje Twitter, gdzie maksymalny limit to 280 znaków.

Kolejnym atutem Threads jest olbrzymia baza użytkowników Instagrama, który według najnowszych danych ma ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie. Tymczasem Twitter, pomimo swojej popularności, zgromadził “jedynie” 364 miliony aktywnych użytkowników na miesiąc.

Ciekawym zwrotem w tej narracji jest fakt, że Twitter został niedawno nabyty przez kontrowersyjnego przemysłowca, Elona Muska. Nie wszyscy użytkownicy byli zadowoleni z tej transakcji, co mogło otworzyć drzwi dla alternatywy takiej jak Threads. Dodatkowo, Twitter boryka się obecnie z licznymi problemami technicznymi, co powoduje, że wiele osób nie jest w stanie publikować swoich postów, co dodatkowo zwiększa potencjał nowego produktu od firmy Meta. Link do aplikacji dostępny jest w tym miejscu.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 178

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top