applemusic ios17

25 innowacji iOS 17, o których nie mówiono na WWDC

Przedstawialiśmy już 39 nowości w iOS 17, które musisz znać, teraz czas na zestawienie subtelnych oraz nieco mniej widocznych zmian o których nie mówiono na WWDC.

Poniżej przedstawiamy 25 innowacji iOS 17, o których nie mówiono na tegorocznym WWDC 2023. Jesteśmy bardzo ciekawi czy znałeś je wszystkie?

25 innowacji iOS 17, o których nie mówiono na WWDC

25 innowacji iOS 17, o których nie mówiono na WWDC ciekawostki zdrowie psychiczne, Widżety w trybie czuwania, spotlight, Płynne przechodzenie między utworami, Odblokowanie iPhone'a, lista zakupów, Interaktywny widżet kontaktów, Interaktywne widżety odtwarzacza, Fazy księżyca i kalendarz księżycowy, Edytor ekranu blokady, Cofnij ostatnio przeniesione ikony, Automatyczne uzupełnianie haseł, Apple Watch, aplikacja pogoda, AirDrop Przedstawialiśmy już 39 nowości w iOS 17, które musisz znać, teraz czas na zestawienie subtelnych oraz nieco mniej widocznych zmian o których nie mówiono na WWDC. iOS17 9

 1. Odblokowanie iPhone’a przy użyciu starego kodu – ta nowość pozwoli Ci odblokować iPhone’a w sytuacji, gdy zapomnisz nowo wprowadzonego kodu odblokowującego, korzystając z poprzedniego hasła. Po serii nieudanych prób odblokowania urządzenia, konieczne będzie zgodzenie się na resetowanie hasła i wprowadzenie starego kodu odblokowującego. Funkcja będzie dostępna jedynie przez 72 godziny po zmianie kodu, w ciągu których możliwe będzie odblokowanie urządzenia przy użyciu starego hasła oraz natychmiastowe wymyślenie nowego kodu zamiast zapomnianego.
 2. Lokalizacja Apple Watch za pomocą Centrum sterowania iPhone’a  – w ustawieniach centrum sterowania menu iOS dodano teraz możliwość dodania nowego przycisku, który pozwala na szybkie lokalizowanie smartwatcha za pomocą smartfona. Po aktywacji tej opcji, zegarek zaczyna wydawać dźwięk i wibrować. Funkcja ta to odwrócona wersja dawno znanej opcji, która pomaga znaleźć smartfon za pomocą zegarka Apple.
 3. Automatyczne uzupełnianie haseł z iPhone’a na Maca – nowy system operacyjny iPhone’a umożliwia automatyczne przesyłanie kodów weryfikacyjnych z Mail lub SMS na wszystkie urządzenia połączone z tym samym kontem Apple ID. Na przykład, jeśli chcesz zalogować się na Macu lub iPadzie, a kod został wysłany na iPhone’a, zostanie on natychmiast przesłany przez współdzielony schowek na żądane urządzenie.
 4. Płynne przechodzenie między utworami w odtwarzaczu – standardowa aplikacja Muzyka wzbogaciła się o opcję płynnego przejścia utworów podczas ich odtwarzania. Funkcję aktywuje się na ścieżce Ustawienia – Muzyka.
 5. Nowy tryb AirDrop – bezprzewodowy transfer danych między dwoma iPhone’ami na iOS 17 będzie szybszy. W urządzeniu nadawczym należy włączyć tryb wysyłania AirDrop i zrównać urządzenia względem ich górnych powierzchni.
 6. Cofnij ostatnio przeniesione ikony i widżety – funkcja „potrząśnij, aby cofnąć” pozwala teraz nie tylko na cofnięcie ostatnio wpisanego tekstu, ale także na anulowanie ostatnich zmian dokonanych na pulpicie.
 7. Nowe interaktywne widżety odtwarzacza – do systemu dodano 8 widżetów o różnych rozmiarach, które wyświetlają niektóre sekcje aplikacji Muzyka. Można z nich bezpośrednio zarządzać wybranymi playlistami czy kolekcjami.
 8. Interaktywny widżet kontaktów – mały widżet służący do dzwonienia do ulubionego kontaktu otrzymał dodatkowe funkcje. Teraz można na nim umieścić dwa przyciski – do dzwonienia i pisania wiadomości do kontaktu.
 9. Personalizacja widżetów w trybie czuwania – nowy tryb z panelami informacyjnymi aktywuje się, gdy iPhone jest podłączony do ładowania i umieszczony w pozycji poziomej.
 10. Aktywacja ustawień za pomocą Spotlight – standardowa wyszukiwarka została nieco ulepszona i teraz możesz włączać i wyłączać niektóre opcje systemowe z poziomu okna wyszukiwania.
 11. Ulepszony edytor ekranu blokady – w iOS 17 programiści dodali możliwość tworzenia pięknych tapet ekranu blokady ze zdjęć portretowych.
 12. Lista  zakupów z przypomnieniach – opcja jest wbudowana w standardową aplikację na iPhone’a o tej samej nazwie i pozwala szybko zamienić przypomnienie w wygodną listę zakupów do wyjścia do sklepu.
 13. Wskaźnik horyzontu kamery – standardowa aplikacja do robienia zdjęć i filmów została wyposażona w przydatny wskaźnik poziomu horyzontu.
 14. Dodatkowe statystyki w aplikacji Pogoda – mały dodatek do standardowej aplikacji Pogoda umożliwia przeglądanie danych za poprzedni dzień tygodnia.
 15. Fazy księżyca i kalendarz księżycowy – kolejną innowacją narzędzia jest wyświetlanie faz i cykli księżyca.
 16. Nowy wygląd tekstu w Notatkach – podczas edycji tekstu w notatkach pojawiły się nowe opcje. Jedna funkcja umożliwia dodanie dekoracji do cytatów.
 17. Czas pobierania w App Store – gdy pobierasz duże programy lub gry ze sklepu App Store, zobaczysz szacowany czas do zakończenia pobierania.
 18. Śledzenie zdrowia psychicznego – w aplikacji Zdrowie dodano nową sekcję samopoczucie psychiczne.
 19. Szybie przycinanie zdjęć i filmów – w galerii iPhone’a podczas przeglądania zdjęcia lub wideo możesz szybko przyciąć wideo lub obraz.
 20. Możliwość udostępniania AirTag – w aplikacji Znajdź podczas korzystania z AirTag stało się możliwe udostępnianie go innym użytkownikom.
 21. Możliwość przełączania się między grupami zakładek – kolejna innowacja standardowej przeglądarki iPhone’a pozwala szybko przełączać się między tymi widokami.
 22. Nowa sekcja do czyszczenia historii przeglądarki – jeśli otworzysz standardowe menu przeglądania historii w przeglądarce Safari (ikona książki w dolnym panelu) i klikniesz przycisk Wyczyść, zobaczysz nowe menu.uniwersalny dostęp.
 23. Uproszczony tryb sterowania iPhone’em – jest to jedna z najbardziej widocznych i nietypowych funkcji ułatwień dostępu w nowym iOS.
 24. Możliwość naśladowania głosu właściciela iPhone’a – kolejną ciekawą funkcją jest możliwość generowania przez system głosu właściciela iPhone’a.
 25. Pomoc w rozpoznawaniu obiektów – standardowa aplikacja Lupa otrzymała nowy tryb rozpoznawania obiektów.

Oto zestaw funkcjonalności i innowacji, które zostały odkryte w ciągu kilku tygodni testowania systemu. To jedynie czubek góry lodowej, który zapewne z czasem odkryje jeszcze więcej ciekawych rozwiązań w nowym iOS 17.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 234

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top