gotowosci 1

Stan gotowości w iOS 17 posiada tajną funkcję, o której prawie nikt nie wie

Jednym z kluczowych elementów, nowością w systemie  operacyjnym firmy Apple, iOS 17, jest funkcja o nazwie “Stan gotowości” (StandBy Mode).

Funkcja ta automatycznie się aktywuje podczas ładowania naszego iPhone’a, pod warunkiem, że urządzenie jest ustawione w orientacji poziomej. To, co wyświetla się na ekranie w tym trybie, zależy od naszych preferencji – możemy wybrać, czy chcemy zobaczyć specjalnie wybrane widżety, ulubione fotografie z galerii czy ekran, który służy jako niezwykle użyteczny zegar nocny.

Jednakże, co ciekawe, zauważyliśmy, że iOS 17 ma w zanadrzu ukrytą funkcję, o której do tej pory niewielu mówiło. Okazuje się, że Tryb gotowości jest na tyle inteligentny, że potrafi zapamiętać, jakie ustawienia wybraliśmy dla każdego indywidualnego akcesorium.

Stan gotowości w iOS 17

Stan gotowości w iOS 17 posiada tajną funkcję, o której prawie nikt nie wie ciekawostki zegar nocny, widzety, ulubione fotografie, System operacyjny, stojak MagSafe, StandBy Mode, stan gotowości, orientacja pozioma, ładowanie, iPhone, iOS 17, Galeria, funkcja, cyfrowa ramka, Apple, Akcesorium  Jednym z kluczowych elementów, nowością w systemie  operacyjnym firmy Apple, iOS 17, jest funkcja o nazwie "Stan gotowości" (StandBy Mode). StanGotowosci

To oznacza, że jeżeli używamy na przykład stojaka MagSafe na naszym biurku, Tryb gotowości może automatycznie wyświetlić te widżety, które mogą okazać się pomocne podczas pracy, jak na przykład widżet kalendarza czy przypomnień.

Kiedy wracamy do domu i podłączamy nasz iPhone do podstawki w salonie, Tryb gotowości może przekształcić nasz smartfon w cyfrową ramkę, która wyświetla nam wybrane zdjęcia z galerii na naszym urządzeniu.

Jeśli zaś mamy kolejną podstawkę na nocnym stoliku obok łóżka, możemy skonfigurować Tryb gotowości tak, aby wyświetlał nam duży zegar wraz z budzikiem.

Co najbardziej zadziwiające, iPhone jest zdolny do zapamiętania każdego z tych ustawień. Kiedy wracamy do pracy następnego dnia i podłączamy nasz telefon do akcesorium biurowego, Tryb gotowości automatycznie aktywuje ten “właściwy” stan, pokazując te same widżety, które ustaliliśmy poprzedniego dnia. I analogicznie, gdy nadejdzie pora snu i podłączymy iPhone’a do podstawki przy łóżku, Tryb gotowości zamiast wyświetlać te same widżety co w pracy, znowu pokaże nam ustawiony dzień wcześniej budzik. Ta funkcjonalność przekłada się na niesamowitą wygodę i elastyczność dostosowania naszego iPhone’a do różnych scenariuszy używania.

Co wy na to? Jak wam się ta funkcja podoba? Dajcie koniecznie znać w komentarzach lub na naszym Twitterze.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 235

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top