iphone15 4

Wszystkie iPhone 15 mogą przesyłać wideo przez USB-C w rozdzielczości 4K HDR

W najnowszych smartfonach w od Apple, konkretnie w modelach iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro i 15 Pro Max, zastosowano nowoczesne rozwiązania w zakresie transmisji wideo.

Według oficjalnych specyfikacji technicznych wszystkie tegoroczne smartfony są wyposażone w port USB-C z wbudowanym wsparciem dla standardu DisplayPort. To otwiera nowe możliwości dla użytkowników zainteresowanych przesyłaniem obrazu wideo w wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne monitory.

W praktyce, integracja z DisplayPort umożliwia natywną transmisję wideo w jakości do 4K przy 60 Hz na monitory lub telewizory posiadające odpowiednie wejście.

Wszystkie iPhone 15 mogą przesyłać wideo przez USB-C w rozdzielczości 4K HDR ciekawostki Zewnętrzne monitory, Wysoka rozdzielczość, usb c, Transmisja wideo, Stage Manager, Smartfony Apple, Rozszerzony wyświetlacz, Przejściówka USB-C, Nowa linia iPhone'ów, Lightning, iPhone 15, hdr, DisplayPort, Adaptery HDMI, 4k  W najnowszych smartfonach w od Apple, konkretnie w modelach iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro i 15 Pro Max, zastosowano nowoczesne rozwiązania w zakresie transmisji wideo. iPhone15 usb c

Jest to znaczący postęp w porównaniu z wcześniejszymi modelami iPhone, które oferowały tylko wyjście wideo z ograniczeniem do 1080p i były zależne od portu Lightning. W przypadku tych starszych modeli, transmisja wideo była możliwa tylko przez specjalne adaptery Lightning-to-HDMI lub Lightning-to-VGA, co stanowiło pewne ograniczenie.

Jeżeli chodzi o konkrety, to aby skorzystać z tej funkcji w iPhone’ach 15, potrzebny jest kompatybilny kabel USB-C do DisplayPort. Apple oferuje również opcję przejściówki wieloportowej cyfrowej AV USB-C w cenie 69 USD dla osób, które preferują wykorzystanie złącza HDMI w swoich zewnętrznych wyświetlaczach. Warto jednak zauważyć, że korzystając z tej przejściówki, funkcja HDR (High Dynamic Range) nie jest dostępna.

Niestety, entuzjaści funkcji Stage Manager dostępnej w wybranych modelach iPada będą musieli jeszcze poczekać, gdyż iPhone 15 nie oferuje trybu rozszerzonego wyświetlania. Oznacza to, że na razie nie jest możliwe korzystanie z iPhone’a jako dodatkowego, rozszerzonego wyświetlacza dla komputera Mac czy innego urządzenia.

W skrócie: Nowa linia iPhone’ów 15 oferuje znacznie lepsze możliwości w zakresie transmisji wideo dzięki wsparciu dla DisplayPort przez port USB-C. To duży krok naprzód w porównaniu z ograniczeniami wcześniejszych modeli, choć nadal istnieją pewne braki, jak brak wsparcia dla trybu rozszerzonego wyświetlania.

Co o tym sądzicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach lub napiszcie na naszym koncie na X – dawny Twitter. Link do profilu znajdziecie na górze strony. Zapraszamy także do odwiedzenia innych naszych wpisów na temat najnowszych smartfonów firmy Apple.

Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 145

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top