Krzysiek Borek26.03.2018
Xiaomi miało problemy ze Snapdragonem w Mi MIX 2s

Jutro możemy spodziewać się prezentacji Xiaomi, podczas której Chińczycy zapowiedzą Mi MIX 2S. Wiemy, że będzie to jeden z pierwszych smartofonów ze Snapdragonem 845 obok Samsungów Galaxy S9 i Xperii XZ2.

Później układ scalony Qualcomm pojawi się w Mi 7, a Lei Jun bez ogródek powiedział, że mieli problemy z wprowadzeniem układu scalonego do swojego najnowszego urządzenia.

Zakup układu scalonego to jedynie początek. ponieważ w większości przypadków nowe układy nie są całkowicie przygotowane do bezproblemowego działania w danym urządzeniu mobilnym. Właśnie tak było podczas projektowania Mi MIX 2s i okazało się, że Xiaomi musiało na własną rękę dostosować Snapdragona 845 do najnowszego smartfona.

Owocem tego problemu było otworzenie działu R&D w Stanach Zjednoczonych (San Diego) i odpowiednie przygotowanie Snapdragona 845 na tegoroczną premierę. Pracownicy Xiaomi pomogli Qualcommowi, a dzięki temu najnowszy układ scalony powinien być świetnie dopasowany do Mi MIX 2s, choć to akurat okaże się po wydaniu sprzętu.

Lei Jun wspomniał, że to nagminny problem i nie tylko Xiaomi musiało sobie z nim poradzić. Konkurencja w postaci Samsunga, Sony, LG i wielu innych również przez to przechodziła.

Źródło: gizchina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek