Yeedi K650

Yeedi K650 – świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi – autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy!

Yeedi jest to nowa marka, która zadebiutowała w tym roku, ale po jej produktach widać, że bazuje na wieloletnim doświadczeniu. Do tej pory dostępne w Polsce za pośrednictwem Aliexpress są dwa modele tej firmy; k650 i k700. Dziś napiszemy Wam kilka zdań na temat tego pierwszego modelu, czyli k650.

Wygląd

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 3

Na pierwszy rzut oka Yeedi K650 to bardzo klasyczny robot odkurzający. Ma okrągły kształt i ?zderzak? z przodu.

Średnica robota wynosi ok. 33 cm, a jego wysokość ok. 8 cm, co sprawia, że ??K650 jest stosunkowo płaskim odkurzaczem, więc łatwo mieści się pod większością mebli.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 8

Górna K650 pokryta jest hartowanym szkłem. Dzięki temu jest on twardszy i bardziej odporny na zarysowania niż zwykły “gołe” tworzywo sztuczne. Na górze znajduje się także przycisk uruchamiający proces odkurzania.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 9

Włącznik zasilania znajduje się po prawej stronie, a pojemnik na brud umieszczony jest z tyłu.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 6

Na spodzie znajduje się standardowa szczotka, taka jak w większości odkurzaczy. Jednak włosie jest wykonane z silikonu, co zapobiega splątaniu. Oczywiście oprócz samego robota bardzo ważna jest oczywiście stacja ładująca.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 14

Jak widzicie na powyższym zdjęciu jest ona bardzo minimalistyczna, posiada dwa zwykłe styki ładowania i diodę podczerwieni, która służy do prowadzenia robota do stacji.

Filtr i pojemnik zbierający

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 10

Yeedi K650 posiada zbieracz zanieczyszczeń ?2 w 1?. On nie tylko zbiera brud, ale służy również jako zbiornik na wodę podczas mopowania.  Tak K650 posiada także opcję MOPOWANIA. Pojemnik na brud ma pojemność 400 ml, więc całkiem sporo.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 19

K650 wyposażony jest także w wysoce skuteczny filtr wewnętrzny, co prawda nie jest filtr HEPA, ale jak podaje producent filtr zatrzyma 99% napotkanych roztoczy kurzu i kurzu. W ten sposób odkurzacz nie będzie rozprzestrzeniał alergenów w całym domu. K650 jest cichym odkurzaczem. Przy najniższym ustawieniu wytwarza tylko około 56 dB dźwięku, mniej więcej tyle samo, co kuchenka mikrofalowa.

Konfiguracja i codzienne użytkowanie

Wciśnięcie znajdującego się na górze urządzenia przycisku sprawi, że odkurzacz rozpocznie zwykły cykl czyszczenia – i to wszystko. W tym trybie odkurzacz będzie wędrował po Twoim domu, aż wyczyści całą podłogę. Po zakończeniu automatycznie wróci do bazy i naładuje się. Jednak to tylko część tego, co potrafi K650. Aby skorzystać z innych funkcji, musisz zainstalować aplikację Yeedi. Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać zarówno na Androida i iOS.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 6

Po sparowaniu odkurzacza można uzyskać dostęp do dwóch dodatkowych trybów czyszczenia. W trybie czyszczenia ?rogów? K650 będzie poruszał się po krawędziach pomieszczeń i mebli. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala wyczyścić obszary w które są czasami trudno dostępne.

Jest tutaj także tryb czyszczenia punktowego, Działa to w tej sposób, że kładziemy odkurzacz na środku mocno zabrudzonego obszaru, a on wyczyści tylko to miejsce zataczając coraz to większe koło.

Aplikacja umożliwia także połączenie K650 z Alexą. Gdy to zrobisz, możesz odstawić smartfon i zamiast tego użyć sterowania głosowego.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 2

Yeedi K650 ma dwa oddzielne zestawy czujników, które zapobiegają jego uszkodzeniu. Czujniki skierowane do przodu zapobiegają uderzaniu w ściany i meble.

Czujniki skierowane w dół zapobiegają spadaniu ze schodów. To sprawia, że ??jest znacznie mądrzejszy od starych robotów odkurzających.

Niestety K650 nie ma żadnych innych inteligentnych funkcji. Nie mapuje Twojego domu i nie możesz zdefiniować stref zamkniętych ani określić obszarów czyszczenia. Dostępne są jedynie specjalne taśmy magnetyczne, które naklejone pod dywan sprawiają, ze odkurzacz nie wjedzie w  tak oznaczony obszar.

Nawigacja

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 13

Yeedi K650 do nawigacji wykorzystuje żyroskop. W praktyce działa to zaskakująco dobrze. Do pewnego stopnia urządzenie zapamiętuje nawet wcześniej opuszczone miejsca czy pokoje i wraca do nich. Należy jednak pamietać, że nawigacja nie jest jednak tak precyzyjna i ?magiczna? jak w modelach z nawigacją laserową, ale działa znacznie wydajniej niż zwykła nawigacja losowa.

Moc ssania

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yedi 12

Yeedi K650 posiada moc ssania 2000 Pa, więc nieznacznie więcej niż konkurencyjne odkurzacze. To, co jest wyraźnie zauważalne w K650, to obrotowa szczotka, która jest stosunkowo wąska. To oczywiście zmniejsza wydajność powierzchniową czyszczenia, ale skupia moc ssania na mniejszym pomieszczeniu.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yeedi 7

Warto również wspomnieć o tym. że w pudełku wraz z odkurzaczem znajdują się nie jedna, a dwie szczotki. – klasyczna lub gumowa. Pierwsza z nich jest bardziej odpowiednia do dywanów i podłóg mieszanych, druga do gładkich podłóg lub grubszego brudu.

Ogólnie mówiąc siła ssania K650 jest nienaganna! Do zwykłych gładkich podłóg można spokojnie używać standardowej mocy. Natomiast przy drobniejszym zabrudzeniu (mąka, piasek itp.) konieczne jest zwiększenie moc ssania za pośrednictwem aplikacji.

Aplikacja

Jak każdy produkt inteligentnego domu, Yeedi K650 ma również połączenie Wi-Fi i aplikację na smartfony. Aplikacja na smartfony Yeedi jest w zasadzie dość prosta.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yedi1

Na stronie głównej aplikacji znajdują się trzy programy –  ?Edge?, Auto i ?Point?. Ponadto apka umożliwia uruchomienie i zatrzymanie robota, zobaczenie aktualnego stan. Dostępna jest tutaj także informacja o baterii oraz historia odkurzań. Zasadniczo aplikacja przejrzysta czytelna bez zbędnych rzeczy.

Yeedi K650 - świetny i niedrogi autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania recenzje, polecane, ciekawostki Yeedi K650, Wideo, Recenzja, odkurzacz Kilka tygodni temu otrzymaliśmy do testów nowość od Yeedi - autonomiczny robot sprzątający z opcją mopowania i dużą mocą ssania. Zapraszamy! yedi2

K650 posiada cztery tryby ssania: cichy, normalny, Max i Max+, które można wybrać w zależności od powierzchni czyszczącej. My używaliśmy zazwyczaj trybu cichego, który nie przeszkadza przy wykonywaniu codziennych czynności.

Bateria

Wewnętrzna bateria K650 umożliwia nieco ponad godzinną pracę przy pełnej mocy odkurzacza (Max+). Na niższych poziomach wygląda to dużo lepiej. W trybie Standard lub w trybie cichym, odkurzacz jest stanie pracować nawet ponad dwie godziny.

Podsumowanie

Czy warto więc kupić autonomiczny odkurzacz Yeedi K650? Zdecydowanie tak. Jest to niedrogi robot odkurzający z opcją mopowania, który posiada kilka dodatkowych opcji sterowania smartfonem. Co ciekawe można go także włączać i wyłączać będąc poza domem. Moc ssania 2000 Pa sprawia, że ??K650 jest jednym z najpotężniejszych robotów odkurzających na rynku. W tym przedziale cenowym gwarantujemy, że nie znajdziecie nic lepszego. Gorąco polecamy!

Więcej na temat tego urządzenia, a także jego cenę poznacie wchodząc w to miejsce.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top