YouTuber znacznie zmniejsza rozmiar Maca mini z M1 ciekawostki Mac mini M1  YouTuber z powodzeniem zmniejszył aż o 78% rozmiar komputera Mac mini z czipem M1 o 78%. Cały proces pokazał na filmie. macmini 1300x700

YouTuber znacznie zmniejsza rozmiar Maca mini z M1

YouTuber z powodzeniem zmniejszył aż o 78% rozmiar komputera Mac mini z czipem M1 o 78%. Cały proces pokazał na filmie.

Kiedy Apple wprowadziło „ Mac mini” M1 w listopadzie 2020 r., zachowało tę samą konstrukcję unibody, której firma używa od 2010 r. Późniejsze demontaże maszyny ujawniły jednak, że komputer zawiera dużą ilość miejsca wewnątrz.

Ta nadmierna pusta przestrzeń wewnątrz urządzenia wynika z faktu, że konstrukcja została stworzona z myślą o procesorach i sprzęcie Intela, z których Apple korzystało przez ostatnie dwanaście lat. Z drugiej strony nowa maszyna wykorzystuje nowoczesne komponenty, takie jak chip „M1” i jego zunifikowany system pamięci, które są niezwykle małe i wydajne termicznie, dzięki czemu są odpowiednie dla znacznie cieńszych urządzeń, takich jak MacBook Air.

Z tego powodu YouTuber Quinn Nelson maksymalnie zmniejszył rozmiar komputera Mac mini‌ M1 poprzez przeniesienie wewnętrznego sprzętu i zaprojektowanie nowej obudowy.

Ponieważ większość wewnętrznej przestrzeni „Mac mini” zajmuje zasilacz 150 W, Nelson zastąpił go zewnętrznym zasilaczem Microsoft Surface o mocy 65 W ze złączem „MagSafe” 2, które podłącza się do regulatora napięcia DC, który prowadzi do płyty głównej komputera. Mac mini‌.

Jak widzicie pwyżej Nelson stworzył nową, znacznie mniejszą obudowę za pomocą drukarki 3D, przyjmując charakterystyczną konstrukcję „tarki do sera” Maca Pro 2019.

Jak Wam się ten pomysł posoba?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top