ios15 10

Zainstaluj iOS/iPadOS 15.4 tak szybko, jak to możliwe. Dlaczego?

Kilka dni temu firma Apple wydała aktualizacje swoich systemów operacyjnych – iOS 15.4, iPadOS 15.4, macOS Monterey 12.3 itd. Powinniście już o tym wiedzieć.

O niektórych innowacjach już rozmawialiśmy: na przykład właściciele zegarków Apple Watch mogą teraz uniknąć wizyty w serwisie po awarii oprogramowania. Ale to nie wszystko. Więcej na temat systemów znajdziecie poniżej.

Okazało się, że Apple wykonało dużo pracy i naprawiło aż 39 różnych luk w zabezpieczeniach w najnowszych aktualizacjach. Każda z tych „dziur” ma swój własny numer CVE i wszystkie są wymienione w szczegółowej liście kontrolnej dla nowych systemów iOS, iPadOS i macOS.

Zainstaluj iOS/iPadOS 15.4 tak szybko, jak to możliwe. Dlaczego? ciekawostki ipados 15.4, iOS 15.4  Kilka dni temu firma Apple wydała aktualizacje swoich systemów operacyjnych – iOS 15.4, iPadOS 15.4, macOS Monterey 12.3 itd. Powinniście już o tym wiedzieć. iOS15.4 1

Na przykład firma zamknęła między innymi lukę, która umożliwiała atakującemu zmianę ustawień operatora telekomunikacyjnego bezpośrednio z ekranu blokady – wymagało to fizycznego dostępu do urządzenia. Rozwiązano również problem z FaceTime, który mógł powodować przesyłanie dźwięku i obrazu z urządzenia podczas aktywnego połączenia bez wiedzy użytkownika. Apple naprawiło także kilka poważnych luk w zabezpieczeniach jądra, które można wykorzystać do wykonania dowolnego kodu.

Jak widzicie Apple wykonało kawał dobrej roboty. Tak więc jeśli jeszcze nie zainstalowałeś nowych wersji systemu to zrób to jak najszybciej.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top