gry 1

10 starych gier na iPhone, które wciąż uzależniają!

Zakup iPhone to krok w świat najlepszych technologii, które istnieją. Ale co by było, gdybyśmy powiedzieli Ci, że masz nieograniczone źródło retro rozrywki w kieszeni?

Dzisiaj pragniemy przedstawić dziesięć starożytnych, ale wciąż niesamowicie wciągających gier dostępnych w App Store. Niektóre z nich mają swoje korzenie jeszcze z czasów przed erą smartfonów.

Doodle Jump 2

Kiedy iPhone pierwszy raz wprowadził żyroskop, Doodle Jump stał się jednym z pionierów, wykorzystując tę technologię do tworzenia niekończącej się gry skokowej z przeszkodami, pułapkami i dynamicznymi platformami. Doodle Jump 2 ulepsza to doświadczenie, oferując różne wizualnie atrakcyjne lokalizacje, przeciwników, skórki postaci i bonusy. To doskonały sposób na zabijanie czasu, na przykład podczas czekania w kolejce. Doodle Jump 2 -można pobrać za darmo z App Store – link.

Pocket Tanks

Jest to gra, która jest starsza niż wiele smartfonów i producentów gadżetów. Wczesne lata 2000 roku na PC to czas, gdy pojawiła się ta turowa strategia, oparta na bitwach pomiędzy dwoma czołgami wyposażonymi w różne rodzaje broni. Łatwość obsługi, realistyczna fizyka pocisków z efektem wiatru i szybkość rozgrywki sprawiają, że gra nadal jest atrakcyjna. Możesz być zdziwiony, ale deweloperzy ciągle aktualizują grę, dodając nowe bronie i poprawiając błędy. Pocket Tanks – można pobrać za darmo z App Store. Niestety gra zawiera zakupy w aplikacji – link.

Sonic The Hedgehog 4

SEGA od lat wydaje gry z ikonicznym jeżem na różne platformy, w tym na iOS. Jednak po dodaniu gier Sonic do Apple Arcade większość innych zniknęła z App Store. Sonic The Hedgehog 4 to ostatnia dostępna gra, w którą można zagrać bez subskrypcji. Sonic The Hedgehog 4 można pobrać za darmo  z App Store. Niestety gra zawiera zakupy w aplikacji – link.

Tiny Wings

Ta gra oferuje prostą, ale fascynującą mechanikę gry, w której za pomocą jednego przycisku musisz rytmicznie uderzać, aby przyspieszyć swojego ptaka. Jest to jednocześnie piękne i medytacyjne doświadczenie, które przynosi spokój i pozytywne nastawienie. Jeśli nie masz tej gry w swojej kolekcji, zdecydowanie warto ją dodać. Tiny Wings  kosztuje w App Store 9,90 zł – link.

Feed Me Oil

To gra logiczna, która wciąga swoją piękną, ręcznie malowaną grafiką. Twój cel to przemieszczenie olejowej substancji z jednego zbiornika do drugiego. Aby to osiągnąć, musisz zastosować różne narzędzia, takie jak wentylatory, magnesy, pompy i prowadnice. Feed Me Oil – można pobrać z App Storę za 9,99 zł. Niestety dodatkowo gra zawiera zakupy w aplikacji – link.

Bastion

Ta znana gra opowiada historię niesamowitego chłopca, który podróżuje przez magiczny świat. Zawiera wiele mechanik gry, rozwijanie postaci i elementy RPG, które zapewniają kilka godzin fascynującej rozgrywki. W podstawowej wersji gry dostępnych jest kilka misji wprowadzających. Aby odblokować pełną fabułę, musisz dokonać zakupu w aplikacji. Bastion  można pobrać za darmo z App Store. Niestety dostępne są także płatności w aplikacji – link.

Papers, Please

Ta gra jest zainspirowana dystopijną powieścią George’a Orwella “1984”. Wcielasz się w rolę kontrolera granicznego na granicy skonfliktowanych regionów. Z kilkoma alternatywnymi zakończeniami gry, musisz zrównoważyć wykonywanie zadań, pomoc potrzebującym i wspieranie rebeliantów, aby osiągnąć najbardziej pozytywne rezultaty. Papers, Please można kupić za jedyne 29,99 zł – link.

Sprinkle Islands

To gra dla dzieci i dorosłych, w której musisz sterować małym wozem strażackim, regulować położenie armatki i ciśnienie wody, aby gasić pożary. Niektóre z nich są proste i rutynowe, ale inne wymagają rozwiązania różnych zagadek. Sprinkle Islands kosztuje  9,90 zł – link.

Labirynt

Zanim żyroskop i akcelerometr stały się standardem w każdym smartfonie, właściciele iPhone’ów chwalili się tymi funkcjami za pomocą gier labiryntowych. Dziś gra nie wzbudza podziwu swoimi technologicznymi możliwościami, ale gwarantuje godziny ekscytującej zabawy. Labirynt można pobrać  bezpłatnie z App Store, ale gra zawiera zakupy w aplikacji – link.

Smash Hit

Ta gra, która niedługo skończy 10 lat, wciąż wygląda świeżo i oryginalnie. Doskonała symulacja tłuczonego szkła, realistyczne efekty dźwiękowe i świetna ścieżka dźwiękowa elektronicznej muzyki przyczyniły się do zdobycia nagrody “Editor’s Choice” od kuratorów Apple. Grę możecie pobrać za darmo – link.

Te klasyki dostępne w App Store dostarczą Ci godzin niekończącej zabawy. Czekają na Ciebie, pobierz je już dziś!

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 199

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top