icloud 1

Przenoszenie danych z iCloud będzie łatwiejsze

Jeśli jesteś jednym z wielu użytkowników Apple, prawdopodobnie skorzystałeś z iCloud do przechowywania różnego rodzaju informacji – od kontaktów po kopie zapasowe.

Jednakże, proces przenoszenia tych wszystkich danych z iCloud do innego serwisu chmurowego jest często skomplikowany. To może być szczególnie frustrujące, jeżeli z jakiegoś powodu chcesz zmienić usługę – na przykład, jeśli ceny iCloud zaczynają rosnąć.

W tych czasach, technologiczne giganty takie jak Apple skupiają się na przyciągnięciu nas do swoich aplikacji i usług, a następnie utrzymaniu nas tam jak najdłużej. Przykładem może być Facebook, który przez lata gromadzi nasze wpisy, zdjęcia, filmy, a także sieć kontaktów. Próba przeniesienia tych danych do nowego serwisu społecznościowego może być zniechęcająca, co daje dużą przewagę ugruntowanym firmom nad nowymi graczami na rynku.

Przenoszenie danych z iCloud będzie łatwiejsze ciekawostki zewnętrzne sklepy z aplikacjami, usługi chmurowe, unia europejska, technologiczne giganty, rynki cyfrowe, regulacje, przenoszenie danych, portability danych, iCloud, Facebook, ekosystem, duże korporacje, dane konsumentów, ceny iCloud, Apple, Aplikacje  Jeśli jesteś jednym z wielu użytkowników Apple, prawdopodobnie skorzystałeś z iCloud do przechowywania różnego rodzaju informacji - od kontaktów po kopie zapasowe. iCloud 1

Zasada portability, czyli przenośności danych, mówi, że klienci powinni mieć możliwość przenoszenia swoich danych online z jednej usługi do drugiej w sposób jak najbardziej płynny i bezproblemowy. Z tego powodu, na przykład, Facebook musiał zaimplementować narzędzia do pobierania i transferowania danych.

Unia Europejska jest na czele działań mających na celu ograniczenie monopolu dużych firm technologicznych. W ramach tych działań, UE wprowadza szereg regulacji, takich jak ustawa o rynkach cyfrowych, która może zmusić Apple do umożliwienia zewnętrznym sklepom z aplikacjami dostępu do swojego ekosystemu, dając konsumentom więcej opcji do wyboru. W ostatnim czasie, UE i jej legislatorzy ustalili zasady dotyczące wykorzystywania danych konsumentów i firm przez duże korporacje.

Te nowe przepisy z pewnością wpłyną na działanie wielu gigantów technologicznych, w tym prawdopodobnie Apple. Ułatwienie przenoszenia danych z iCloud jest jednym z głównych aspektów tych nowych regulacji. Niemniej jednak, proces legislacyjny UE jest długotrwały i składa się z wielu etapów, więc nie spodziewajmy się, że te zmiany nadejdą szybko.

A co wy o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach lub tradycyjnie na naszym koncie na Twitterze. Link znajdziecie na górze strony.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.6 / 5. Gł: 102

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top