iOS 17

5 fajnych funkcji iOS 17, które nie pojawią się w iPhone 11, Xr i Xs

W 2023 roku z wprowadzeniem systemu operacyjnego iOS 17, Apple niestety wysłało swój kultowy model iPhone X na emeryturę, pisaliśmy już o tym.

Chwile ulgi doświadczyli natomiast użytkownicy iPhone Xs i XR, ponieważ te modele kwalifikują się do aktualizacji do najnowszej wersji systemu. Mimo to, nie wszystko jest takie różowe, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka.

Niestety Apple ograniczy możliwości starszych wersji iPhone’a za pomocą swojego najnowszego firmware. Niektóre funkcje nie będą działały ze względu na fizyczne ograniczenia urządzeń, podczas gdy inne zostaną prawdopodobnie “wstrzymane” ze względów marketingowych. Poniżej przedstawiamy pięć unikalnych funkcji iOS 17, które niestety nie zostaną wprowadzone na iPhone XR, iPhone Xs i nawet na iPhone 11.

Te funkcje iOS 17 nie pojawią się w iPhone 11, Xr i Xs

5 fajnych funkcji iOS 17, które nie pojawią się w iPhone 11, Xr i Xs ciekawostki Wskaż i mów, Tryb czuwania, przewidywanie tekstu, Lidar, iPhone XS, iphone xr, iPhone X, iPhone 14 Pro, iPhone 12 Pro, iOS 17, inteligentna klawiatura, gesty ręki, firmware, FaceTime, Autokorekta, Apple  W 2023 roku z wprowadzeniem systemu operacyjnego iOS 17, Apple niestety wysłało swój kultowy model iPhone X na emeryturę, pisaliśmy już o tym. iOS17

Tryb czuwania” to innowacyjna funkcja, która jest aktywowana kiedy iPhone jest naładowany w położeniu horyzontalnym. Chociaż dostępna jest na wszystkich smartfonach obsługujących iOS 17, to tylko użytkownicy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mogą z niej korzystać tak, jak pierwotnie zamierzano – z nieprzerwanym wyświetlaniem informacji na ekranie. W przypadku innych modeli, ekran musi być regularnie dotykany, aby utrzymać wyświetlanie danych.

Kolejną jest funkcja “Wskaż i mów“, która znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia osobom z ograniczoną widocznością. Dzięki niej, mogą one wskazać palcem obiekt na ekranie, a iPhone opisze go lub odczyta napisy na nim za pomocą syntezatora mowy. Funkcja ta wymaga jednak technologii LiDAR, przez co działa wyłącznie na iPhonie 12 Pro/Pro Max, iPhone 13 Pro/Pro Max i iPhone 14 Pro/Pro Max.

Apple inżynierowie dołożyli do systemu iOS 17 unikalne efekty do rozmów wideo FaceTime, które są aktywowane za pomocą gestów ręki. Niemniej jednak, na iPhone 12 i nowszych modelach te efekty można uruchomić bezpośrednio, podczas gdy na starszych modelach trzeba je aktywować ręcznie z poziomu menu.

Następnie, funkcja przewidywania tekstu, zwana też “inteligentną klawiaturą“, która zastosowana jest do predykcji pisania, nie będzie dostępna na iPhonie 11 i starszych modelach.

W końcu, ulepszona funkcja autokorekty, która jest wspierana przez “najnowszy model uczenia maszynowego do przewidywania słów” będzie również niedostępna na modelach starszych od iPhone 12.

Mimo tych ograniczeń, wiele innych innowacji wprowadzonych w iOS 17 będzie działać nawet na najstarszych wspieranych modelach iPhone’a. Wszystko wskazuje na to, że nawet pomimo tych niedogodności, użytkownicy starszych modeli nadal będą mogli cieszyć się wieloma ulepszeniami i usprawnieniami najnowszej wersji systemu operacyjnego od Apple.

A tobie której z wyżej wymienionych funkcji będzie najbardziej brakować na starszym iPhone? Daj tradycyjnie znać w komentarzach lub napisz do nas na naszym Twitterze. Link na górze strony.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 122

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top