zdjecia

5 wskazówek dotyczących aparatu iPhone, które na pewno docenisz

Smartfony iPhone od Apple są znane ze swoich doskonałych aparatów, które umożliwiają robienie wysokiej jakości zdjęć i nagrywanie wideo.

Istnieje wiele ukrytych funkcji i ustawień, które mogą pomóc Ci w jeszcze lepszym wykorzystaniu możliwości aparatu iPhone. Poniżej przedstawiam pięć wskazówek, które na pewno docenisz i które pozwolą Ci jeszcze bardziej skorzystać z potencjału swojego iPhone’a.

1. Ustawienia rozdzielczości i FPS

Natywna aplikacja aparatu iPhone oferuje wiele opcji dostosowywania ustawień, w tym rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę w trybie nagrywania wideo. Aby skorzystać z tej funkcji, uruchom aplikację Aparat i przejdź do trybu wideo. Następnie dotknij ikony rozdzielczości i FPS, która znajduje się u góry ekranu. Możesz zmieniać te ustawienia poprzez wielokrotne kliknięcie. Jeśli jednak ta procedura nie zadziała, możesz również dostosować te ustawienia w Ustawienia – Aparat – Nagrywanie wideo.

2. Dostosowanie formatu zdjęć

Domyślnie iPhone wykonuje zdjęcia w formacie 4:3, ale jeśli preferujesz inny format, możesz go łatwo zmienić. Aby to zrobić, otwórz aplikację Aparat w trybie Zdjęcie i przeciągnij palcem od dolnego paska w kierunku środka ekranu. Na górze zobaczysz serię przycisków, dotknij przycisku oznaczonego jako 4:3, aby zmienić format zdjęć.

3. Fotografowanie seryjne

Jeśli lubisz robić serie zdjęć, istnieje prosta metoda, aby to osiągnąć. Wcześniej, aby zrobić serię zdjęć, musiałeś długo naciskać spust migawki w trybie Zdjęcie. Teraz, dzięki funkcji QuickTake, wystarczy nacisnąć spust migawki i szybko przesunąć palec w lewo po ekranie. Jednak jeśli preferujesz starszy sposób robienia sekwencji zdjęć, możesz aktywować tę funkcję w Ustawienia – Aparat – Zdjęcia seryjne, gdzie można przypisać funkcję do przycisku zwiększania głośności.

4. Wyłączanie Live Photo

Live Photo to funkcja, która dodaje ruch do Twoich zdjęć, ale nie zawsze jest to pożądane. Jeśli nie korzystasz z tej funkcji lub chcesz zaoszczędzić miejsce na pamięci swojego iPhone’a, możesz ją wyłączyć. Przejdź do Ustawienia – Aparat – Zachowaj ustawienia na swoim iPhonie. Tam możesz wyłączyć funkcję Live Photo, a następnie w aplikacji Aparat ta opcja będzie pozostawać wyłączona.

5. Kierunek zdjęcia panoramicznego

Aparat iPhone’a oferuje również tryb panoramiczny, który umożliwia robienie zdjęć o szerokim kącie widzenia. Domyślnie, aby zrobić panoramę, musisz przesunąć iPhone’a z lewej strony na prawą. Jednak jeśli preferujesz przeciwny kierunek, możesz to łatwo zmienić. Przed wykonaniem zdjęcia panoramicznego, dotknij palcem strzałki na ekranie, aby zmienić kierunek, a następnie naciśnij spust migawki.

Wykorzystanie tych pięciu wskazówek pozwoli Ci jeszcze lepiej wykorzystać potencjał aparatu iPhone. Odkryjesz więcej możliwości dostępnych w natywnej aplikacji Aparat i będziesz w stanie robić jeszcze lepsze zdjęcia i nagrywać wideo. Pamiętaj, że te wskazówki są dostępne na iPhone’ach z najnowszymi wersjami systemu operacyjnego iOS, więc upewnij się, że Twój iPhone jest zaktualizowany, aby móc z nich skorzystać w pełni.

Kolejne poradniki niebawem!

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 188

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top