prywatnosc

Jak ustawić hasło do prywatnych kart Safari w iOS 17 i macOS Sonoma

iOS 17 i macOS Sonoma przynosi wiele zmian w Safari. Jedną z nich są zmiany w trybie prywatnym. Dziś opiszemy jak zablokować dostęp do prywatnych kart.

Apple zawsze przywiązywało dużą wagę do ochrony prywatności i danych użytkowników. Ostatnia konferencja WWDC nie była wyjątkiem, prezentując wiele przydatnych funkcji wbudowanych w systemy iOS i macOS. W najnowszych wersjach systemu operacyjnego Apple, w standardowej przeglądarce Safari, pojawiła się ważna i przydatna funkcja – możliwość ustawienia hasła dla prywatnych kart.

W poprzednich wersjach systemu operacyjnego, tryb prywatny Safari chronił użytkowników jedynie przed zewnętrznymi modułami śledzącymi. Odwiedzane zakładki nie były zapisywane w historii, a usługi śledzące nie mogły personalizować użytkownika podczas przeglądania stron.

Jednak z najnowszymi aktualizacjami oprogramowania, tryb prywatny Safari oferuje dodatkową ochronę dla stron i kart przed innymi użytkownikami komputerów Mac, iPhone’ów i iPadów. Jeśli Twoi krewni lub współpracownicy mają dostęp do Twojego urządzenia, nie będą mogli przeglądać zakładek w trybie prywatnym bez dodatkowej identyfikacji za pomocą Face ID lub Touch ID.

Jak ustawić hasło do prywatnych kart Safari w iOS 17 i macOS Sonoma

Jak ustawić hasło do prywatnych kart Safari w iOS 17 i macOS Sonoma poradniki, ciekawostki zakładki, tryb prywatny, Touch ID, safari, prywatnosc, ochrona danych, macos, Mac, konfiguracja, Komputer, iPhone, iOS, identyfikacja, funkcja, face ID iOS 17 i macOS Sonoma przynosi wiele zmian w Safari. Jedną z nich są zmiany w trybie prywatnym. Dziś opiszemy jak zablokować dostęp do prywatnych kart. safari

Aby skonfigurować nową funkcję ochrony prywatnych kart na iPhone, należy przeprowadzić następujące kroki:

 • Otwórz menu Ustawienia na urządzeniu.
 • Przewiń w dół i wybierz opcję Safari.
 • Włącz przełącznik Touch ID/Face ID, aby odblokować dostęp prywatny.
 • Uruchom przeglądarkę Safari i otwórz tryb przeglądania prywatnego. Można to zrobić za pomocą menu przeglądarki, menu kontekstowego do otwierania karty lub przytrzymaniem palca na ikonie aplikacji.
 • Jeśli wyjdzie się z trybu lub zminimalizuje aplikację, system będzie wymagał ponownego uwierzytelnienia przez Face ID lub Touch ID po ponownym uruchomieniu.

W przypadku komputera Mac, podobną funkcję można znaleźć w pierwszej wersji testowej systemu macOS Sonoma. Aby skonfigurować ochronę prywatnych kart na Macu, należy wykonać poniższe kroki:

 • Otwórz przeglądarkę Safari na swoim Macu.
 • Przejdź do ustawień aplikacji za pomocą paska menu.
 • Wybierz opcję Prywatność.

Jak ustawić hasło do prywatnych kart Safari w iOS 17 i macOS Sonoma poradniki, ciekawostki zakładki, tryb prywatny, Touch ID, safari, prywatnosc, ochrona danych, macos, Mac, konfiguracja, Komputer, iPhone, iOS, identyfikacja, funkcja, face ID iOS 17 i macOS Sonoma przynosi wiele zmian w Safari. Jedną z nich są zmiany w trybie prywatnym. Dziś opiszemy jak zablokować dostęp do prywatnych kart. safari2 1

 • Aktywuj opcję “Wymagaj hasła do przeglądania zablokowanych kart”.
  Dzięki temu, prywatne karty w przeglądarce Safari będą dodatkowo chronione przed innymi użytkownikami komputera Mac.

Wprowadzenie tej funkcji znacząco zwiększa poziom prywatności użytkowników podczas przeglądania stron internetowych na urządzeniach Apple. Chroniąc zakładki i karty za pomocą hasła, można mieć pewność, że informacje są bezpieczne przed niepożądanym dostępem. Przywiązanie firmy z Cupertino do ochrony danych użytkowników nadal się utrzymuje, a wprowadzenie tej funkcji jest kolejnym krokiem w kierunku zapewnienia jeszcze większej prywatności i bezpieczeństwa dla użytkowników urządzeń Apple.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 157

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top