ios16.5 1

Apple przestało podpisywać iOS 16.5 i iPadOS 16.5

Po niedawnym wydaniu wersji iOS 16.5.1, gigant technologiczny, Apple, zaprzestał autoryzacji wcześniejszej edycji systemów – iOS 16.5 i iPadOS 16.5.

Tym samym, osoby korzystające z urządzeń iPhone i iPad, które już posiadają nowszą wersję systemu operacyjnego, nie są już w stanie wrócić do wersji 16.5.

Zakończenie podpisywania przez Apple konkretnej wersji systemów iOS i iPadOS ma za zadanie zablokować możliwość jej instalacji przez użytkowników. W praktyce sprawia to, że właściciele urządzeń są zmuszeni do utrzymania najnowszej wersji oprogramowania na swoich gadżetach. W tym konkretnym przypadku mówimy o iOS 16.5.1 zamiast 16.5.

Apple blokuje możliwość powrotu do iOS 16.5

Apple przestało podpisywać iOS 16.5 i iPadOS 16.5 ciekawostki wersja systemu, użytkownicy, stabilność, polityka apple, Oprogramowanie, jak wrócić do iOS 16.5, jailbreak, iPhone, iPad, iOS 16.5.1, iOS 16.5, instalacja, błędy oprogramowania, autoryzacja, Apple, App Store, Aktualizacja  Po niedawnym wydaniu wersji iOS 16.5.1, gigant technologiczny, Apple, zaprzestał autoryzacji wcześniejszej edycji systemów - iOS 16.5 i iPadOS 16.5. iOS16 powrot

Ten ten jest szczególnie nieprzyjemny dla osób, które podejmują próby instalacji nieautoryzowanego oprogramowania na swoim iPhone lub iPad. Powody dla takich działań są dwa. Po pierwsze, chęć powrotu do bardziej stabilnej wersji systemu operacyjnego. Po drugie, podejmowanie prób jailbreaku – czyli odblokowania pełnego dostępu do systemu i umożliwienia instalacji oprogramowania, które nie jest dostępne w oficjalnym sklepie z aplikacjami.

Choć ta ostatnia przyczyna jest zdecydowanie dominująca wśród użytkowników decydujących się na takie działania, nie można zapomnieć, że Apple w przeszłości miało do czynienia z błędami w swoim oprogramowaniu. Tak więc, pomimo iż działanie takie jest na ogół niezalecane i wiąże się z pewnymi ryzykami, nie brakuje osób gotowych podjąć takie kroki.

Zakończenie autoryzacji wersji iOS 16.5 przez Apple oznacza, że użytkownicy nie będą mogli już zainstalować tej wersji systemu na swoich urządzeniach, jeżeli korzystają już z nowszej wersji. Jest to zgodne z polityką Apple, która zazwyczaj wymusza na użytkownikach korzystanie z najnowszych wersji oprogramowania.

A co ty o tym sądzisz? Uważasz, że blokowanie możliwości powrotu do poprzedniej wersji systemu to dobry krok? Czy jednak wolałbyś, aby Apple umożliwiło użytkownikom powrót do wcześniejszych wersji systemu? Koniecznie daj nam znać w komentarzach lub na naszym koncie na Twitterze!

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.6 / 5. Gł: 124

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top