twitter

Twitter wprowadza tryb obrazu w obrazie w swojej aplikacji na iPhone i iPad

Twitter wprowadził nową, bardzo interesującą funkcjonalność w swojej aplikacji na urządzeniach iOS i iPadOS, czyli na iPhone i iPad.

Serwis przygotował i wprowadził obsługę trybu “obraz w obrazie”, pozwalaj użytkownikom cieszyć się filmami z platformy Twitter, niezależnie od wykonywania równocześnie innych zadań na ich urządzeniach Apple.

Kiedy zaczniemy odtwarzanie filmu na Twitterze, a potem przesuniemy palec poza obszar aplikacji, nie zamkniemy filmu – wręcz przeciwnie. Odtwarzacz filmu zostaje aktywne, pozwalając na kontynuację oglądania treści filmowej z Twittera, podczas korzystania z innych aplikacji na urządzeniu.

Wcześniej, serwis Twitter miał już opcję “obraz w obrazie” w swojej aplikacji. Jednakże, nowo wprowadzona funkcja jest nieco inna – umożliwia nam ona oglądanie filmów z Twittera, podczas gdy korzystamy z innych aplikacji, tworząc przy tym doświadczenie użytkownika na wzór tego, które oferują YouTube i inne platformy oferujące treści wideo na urządzeniach iPhone i iPad.

Tryb obrazu w obrazie (PiP) na Twitterze

Warto zauważyć, że nie wszyscy użytkownicy platformy Twitter na iOS mają już dostęp do nowej funkcji. Sugeruje to, że wdrożenie tej funkcji jest jeszcze w trakcie realizacji przez serwis. Dostęp do tej funkcji będzie możliwy tylko po zainstalowaniu najnowszej wersji aplikacji Twitter na urządzeniach iPhone lub iPad.

Ciekawe jest to, że ta innowacja pokazuje, jak Twitter dąży do poprawy użytkowników, szczególnie tych korzystających z urządzeń mobilnych. Tryb “obraz w obrazie” jest coraz bardziej popularny wśród wielu platform multimedialnych, a teraz Twitter dołącza do tego trendu, zapewniając swoim użytkownikom możliwość jednoczesnego oglądania treści wideo i realizacji innych czynności.

Bardzo cieszymy się z tego, że tryb PiP wreszcie zagościł na Twitterze. Jest to z pewnością krok naprzód w kierunku dostarczania lepszego doświadczenia użytkownikom serwisu. Mamy nadzieję, że użytkownicy Twittera na iPhone’ach i iPadach docenią tę nową funkcjonalność i z niej skorzystają. Przyda się ona zwłaszcza w tych momentach, kiedy chcemy być na bieżąco z najnowszymi informacjami, ale nie mamy możliwości skupienia się wyłącznie na aplikacji Twitter.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.6 / 5. Gł: 126

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top