ipadprom2

Apple przygotowuje największą aktualizację iPad Pro od 5 lat

Według najnowszych doniesień pochodzących od  Marka Gurmana z Bloomberg, Apple przygotowuje największą aktualizację iPad Pro od 5 lat.

Nadchodzące zmiany mają być największymi od 2018 roku. W iPadach Pro, które mają zostać wydane w przyszłym roku firma Apple planuje zastosowanie technologii OLED w wyświetlaczach. Aktualnie największy model korzysta z technologii mini-LED, podczas gdy model 11-calowy jest oparty na tradycyjnej technologii LED. Wprowadzenie ekranów OLED ma na celu nie tylko zwiększenie jakości obrazu, ale również dokładniejsze odwzorowanie barw. Zmieni się także kształt bocznych ramek, które mają być zaokrąglone podobnie jak te w iPhone 15 Pro.

Apple przygotowuje największą aktualizację iPad Pro od 5 lat ciekawostki iPad Pro 2024, iPad Pro  Według najnowszych doniesień pochodzących od  Marka Gurmana z Bloomberg, Apple przygotowuje największą aktualizację iPad Pro od 5 lat. ipadpro1

Nie tylko ekrany się zmienią. Nadchodzące modele iPada Pro będą również wykorzystywać najnowsze układy M3. Testy wewnętrzne przeprowadzane przez Apple obejmują modele oznaczone identyfikatorami J717, J718, J720 i J721. Powszechnie zakłada się, że procesory M3 zadebiutują już wcześniej w nowych wersjach komputerów Mac.

Ciekawą nowością ma być również unowocześniona klawiatura Magic Keyboard. Pierwsza wersja tej klawiatury zadebiutowała na rynku w 2020 roku i od tego czasu jej specyfikacja nie uległa zmianie. Obecna klawiatura wykorzystuje mechanizm wspornikowy, który sprawia, że tablet „unosi się” nad nią. Zaktualizowana wersja ma wprowadzić elementy, które sprawią, że iPad Pro będzie jeszcze bardziej przypominał laptopa. Jednym z takich elementów ma być powiększony gładzik, który obecnie jest znacznie mniejszy w porównaniu z tymi, które znajdują się w laptopach z linii MacBook.

Według Bloomberga, premiera nowych modeli iPada Pro jest planowana na wiosnę lub wczesne lato przyszłego roku. Do tego czasu nie są zaplanowane żadne istotne aktualizacje w segmencie tabletów Apple.

Jak widzicie, nadchodzące aktualizacje iPada Pro zapowiadają się jako istotny krok naprzód w rozwoju tej linii produktów, jednak nie jest to zmiana, której można się spodziewać w tym roku.

Co o tym myślicie? Dajcie tradycyjnie znać w komentarzach lub napiszcie na naszym koncie na Twitterze. Link znajdziecie na górze strony.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 152

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top