mac

Dostawcy Apple przygotowują się do wprowadzenia na rynek nowych Maków

Jak donosi DigiTimes dostawcy firmy z Cupertino intensywnie pracują nad wdrożeniem nowych modeli komputerów Mac jeszcze w bieżącym roku.

Branżowe źródła donoszą, że firmy zaangażowane w produkcję elementów półprzewodnikowych, takie jak ceniony ASE Technology Holdings (ASEH) oraz CHPT, specjalizujący się w testowaniu interfejsów, z optymizmem patrzą w przyszłość. Spodziewają się oni bowiem wzrostu sprzedaży w trzecim kwartale 2023 roku. To sugeruje, że przygotowania do uruchomienia nowych urządzeń firmy Apple nabierają tempa.

W początkach bieżącego miesiąca, znany analityk rynku technologicznego, Mark Gurman z Bloomberg, podał, że komputery Mac wyposażone w układ M3 mogą zadebiutować na rynku najwcześniej w październiku. Wydaje się zatem logiczne, że przedstawiciele łańcucha dostaw Apple skupiają swoje wysiłki na gotowości do wprowadzenia nowych urządzeń w trzecim kwartale. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Gurmana, na liście urządzeń zadebiutujących z chipem M3 znajdują się 13-calowy MacBook Pro, 13-calowy MacBook Air oraz 24-calowy iMac.

Dostawcy Apple przygotowują się do wprowadzenia na rynek nowych Maków ciekawostki układ M3, TSMC, technologia, OLED, nowe modele, MacBook Pro, Macbook Air, Mac, komputery, iphone 15 pro, iPad Pro, iMac, CHPT, ASE Technology Holdings, Apple  Jak donosi DigiTimes dostawcy firmy z Cupertino intensywnie pracują nad wdrożeniem nowych modeli komputerów Mac jeszcze w bieżącym roku. M3

Oczekuje się również, że układ M3 trafi do Mac mini oraz 15-calowego MacBook Air, jednak te aktualizacje zostaną prawdopodobnie przeprowadzone nieco później. To ciekawa wiadomość dla wielu klientów, którzy z niecierpliwością oczekują na wprowadzenie nowych technologii.

Choć Apple jeszcze nie oficjalnie ogłosił układu M3, to już teraz przewiduje się, że będzie on produkowany z wykorzystaniem zaawansowanego, 3-nanometrowego procesu produkcyjnego TSMC. Takie rozwiązanie ma zagwarantować znaczną poprawę wydajności oraz efektywności energetycznej w porównaniu z poprzednimi układami serii M, które były tworzone z użyciem 5-nanometrowego procesu produkcyjnego TSMC.

Dodatkowo, na rynku pojawiają się spekulacje, że innowacyjny chip A17 Bionic, który ma pojawić się w nowych modelach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, również będzie wytworzony z wykorzystaniem 3-nanometrowego procesu produkcyjnego TSMC. Ta informacja dodaje optymizmu branży i podkreśla ambicje firmy Apple.

Co więcej, przyszły rok ma przynieść kolejne nowości. Mówi się, że w pierwszej połowie 2024 roku mają zostać ogłoszone nowe modele iPada Pro, wyposażone w chip M3 oraz wyświetlacz OLED. Apple, jak zawsze, zaskakuje swoim podejściem do innowacji i nieustannie podnosi poprzeczkę na rynku technologii.

Jak widzicie, najnowsze doniesienia wskazują na to, że Apple wraz ze swoimi dostawcami przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowych modeli komputerów Mac. Szczegóły na ten temat są jeszcze nieznane, ale na podstawie informacji przeciekających do mediów, można przewidywać, że będą to urządzenia wyposażone w najnowsze technologie, które z pewnością zrewolucjonizują rynek.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 145

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top