applepay

Apple uruchomiło własne konto oszczędnościowe

Apple, od lat kojarzone z innowacjami technologicznymi, coraz bardziej rozwija swoją ofertę usług finansowych. Teraz firma uruchomiła konto oszczędnościowe.

Kilka lat temu pojawiła się Apple Card, a niedawno uruchomiono odroczonych płatności, a teraz pojawia się kolejny produkt – konto oszczędnościowe powiązane z Apple Card.

Nowe konto oszczędnościowe wyróżnia się całkowitym brakiem opłat i minimalnego salda. Użytkownicy mogą wpłacić maksymalnie 250 000 USD i ustawić wysokość oszczędności w aplikacji. Oprocentowanie tego konta oszczędnościowego ustalono na poziomie 4,15%, co wydaje się całkiem atrakcyjne w porównaniu z ofertą tradycyjnych banków. Niemniej jednak, warto pamiętać, że obecna inflacja w USA wynosi około 6%, co oznacza, że oszczędności na tym koncie będą stopniowo tracić na wartości.

Konto oszczędnościowe Apple

Apple uruchomiło własne konto oszczędnościowe ciekawostki zarządzanie pieniędzmi, usługi finansowe, USA, przelewy, oszczędności, oprocentowanie, minimalne saldo, konto oszczędnościowe Apple, konto oszczędnościowe, innowacje, inflacja, Goldman Sachs, brak opłat, apple card, Apple, Aplikacja  Apple, od lat kojarzone z innowacjami technologicznymi, coraz bardziej rozwija swoją ofertę usług finansowych. Teraz firma uruchomiła konto oszczędnościowe. ApplePay1

Apple Card, podobnie jak konto oszczędnościowe, jest obsługiwana przez Goldman Sachs. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo zarządzać swoimi pieniędzmi za pomocą aplikacji i przelać środki na inne konta lub na Apple Pay Cash. Jednak warto pamiętać, że w przypadku przelewów “wychodzących” proces ten trwa od jednego do trzech dni.

Jednak jak to zwykle bywa w przypadku usług finansowych Apple, nowe konto oszczędnościowe jest dostępne tylko dla klientów mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że reszta świata musi poczekać na pojawienie się podobnych usług na lokalnym rynku.

Nie ulega wątpliwości, że Apple stara się zwiększać swoją obecność w branży finansowej. Wydaje się, że konto oszczędnościowe to tylko początek ich działań na tym polu. Niektórzy analitycy spekulują, że firma może wkrótce wprowadzić własną platformę handlu kryptowalutami lub oferować usługi pożyczkowe. Nie wiadomo jednak, czy te spekulacje są prawdziwe.

Apple zawsze stawia na innowacje i innowacyjne rozwiązania, a ich nowa oferta usług finansowych jest kolejnym przykładem na to. Mimo że nowe konto oszczędnościowe powiązane z Apple Card jest dostępne tylko w USA, z pewnością przyciągnie ono uwagę klientów, którzy chcą łatwo zarządzać swoimi pieniędzmi i oszczędzać bez zbędnych opłat.

A co Wy o tym myślicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top